Amundi Funds II - Pioneer U.S. Research
Jún 2003

Akciový trh vykazoval jasnú silu počas druhého štvrťroka. Telekomunikácie, energetika a plyn a spotrebný tovar boli sektory s najlepšími výkonmi, zatiaľ čo energia a tovar dlohodobej spotreby zaostávali.

Priemysel, tovar dlhodobej spotreby a energia boli najlepšie pracujúcimi sektormi portfólia oproti benčmarku, energetika a plynáresntvo, spotrebný tovar (najmä maloobchod) a telekomunikácie ochabili silné vzchopenie sa spôsobené väčšinou najzadĺženejšími a podstatne slabými spoločnosťami v tomto sektore.

V rámci našich akciových podielov, Tyco bol najpozitívnejším prospievateľom k výkonu portfólia, nasledovaný spoločnosťami Altria, Intersil, Hewlett=Packard a Freeport McMoran. Naša najväčšie nadváženie v bankovom sektore, ktoré sa postaralo o to, že Citigroup, US Bancorp a JP Morgan všetky mali zisky, nám tiež pomohlo.

Zatiaľ čo sme prosperovali z podváženia v Johnson & Johnson, Sepracor poklesol a poškodil výkon. V maloobchodnom sektore pozitívny výkon Michaels Stores bol vyvážený slabým výkonom defenzívnejších mien ako sú Wal mart, Lowe's a Kohl's. Microsoft, Northrop Grunman a Procter & Gamble prispeli negatívne do protfólia. Počas kvartálu sme zriadili nové pozície v Chubb, Devon Energy, Sepracor, H & R Block, Fannie Mae, Lexar, Sundisk, Michaels Stores a Target. Predali sme naše pozície v McGraw Hill, Bristol Myers, Sisco, Check Point Software, Eli Lilly a ADP.

Naďalej sme plne investovaní a sektorovo neutrálni po celom portfóliu a naďalej udržiavame portfólio ako čisto výberový zabezpečovací fond na základe prieskumu zdola nahor od nášho tímu analytikov.