Amundi Funds II - Pioneer U.S. Research
November 2008

Extrémna kolísavosť a znehodnocovanie aktív pretrvávali na akciových trhoch, nakoľko investori sa stresovali kvôli smerovaniu globálnej ekonomiky a hľadali bezpečie štátnych dlhopisov. Akcie v sektoroch spotrebného tovaru, informačných technológií, financií a energií najviac klesli v novembri kvôli zníženiu výdavkov jednotlivcov aj spoločností.

Pioneer Funds – U.S. Research podal v priebehu novembra lepší výkon ako jeho benchmark. Výber akcií ovplyvnil výnosy, lebo je sektorovo neutrálny v porovnaní s benchmarkom.

V skutočnosti celá relatívna výkonnosť portfólia v novembri sa dá pripísať výberu akcií, v ktorom dominovali akcie financií. Výsledky v sektore boli takmer o 5% vyššie, než výsledky sektora benchmarku v absolútnom zmysle a prispeli takmer 100 bázickými bodmi k nadvýkonnosti v porovnaní s benchmarkom. Výnosom veľmi pomohli firmy, ktorým sme sa vyhli ako sú Citigroup a Bank of America a tie, ktoré sme nevlastnili ako je spoločnosť kapitálových trhov Lazard.

Výber akcií bol tiež silný v energetike a plynárenstve z podielov ako je NSTAR, Sempra a Southern Company, v telekomunikáciách (Verizon) a v priemysle, za pomoci konzorcia 3M Company a vynechaním General Electric. Relatívne výsledky boli obmedzené výberom akcií v sektoroch tovaru krátkodobej spotreby, energií a zdravotníctva.

Počas novembrového obchodovania sme otvorili nové pozície v Hersey Foods; Axis Capital Holdings; Fed Ex; Davita; a Keycorp. Predali sme z portfólia United Parcel; poisťovňu Chubb; Walt Disney; Corning; a Dow Chemical.

Hodnotenia solídnych firiem sú stále viac presvedčivé, hoci turbulencia ostáva vysoká a vybrať banky s relatívne zdravými bilanciami v bojovne naladenom finančnom sektore vyžaduje odolnosť. Výkonnosť nášho portfólia je odvodená od hodnotenia jednotlivých akcií so zameraním na kvalitu a cenu jednotlivých emitentov a od zdôrazňovania odlišných priemyslov než benchmark a pokračujeme v hľadaní príležitostí na zvýšenie úrovne portfólia.