Amundi Funds II - Pioneer U.S. Mid Cap Value
August 2003

Progresívne optimistické hospodárske údaje pomohli trhomožiť počas augusta. Materiály bol sektor s najlepším výkonom, pokračujúci priebežne vo výsledkoch mesačného zlepšovania výkonu. Spoločnosti na ťažbu kovov a zlata Freeport McMoran a Phelps Dodge boli opäť silne poháňané trvajúcim záujmom o zlato. Tovar krátkodobej spotreby z nášho výberu akcií v potravinárskom sektore a maloobchodnom sektore sa uviedli vynikajúco. Podiely ako sú BJ’s Wholesale Club a Albertsons si viedli dobre ako dôsledok silných spotrebiteľských výdavkov.

Nedostatok angažovanosti v oblasti komunikačných zariadení a v sektore informačných technológií spôsobili, že portfólio v tomto sektore zaostávalo. Naša nadvážená pozícia v zdravotníctve prispela k výkonnosti. Obmedzovala však výkonnosť z vyhliadky umiestnenia pretože to bol jeden z najslabších trhových sektorov. Neboli zahájené žiadne nové pozície v auguste. Boli však pridané určité nové podiely, vrátane Cigna Corp. a Donnelly RR & Sons. Predali sme našu pozíciu v Kroger, prevádzkovateľovi obchodov s tovarom dennej potreby a supermarketov. Tiež sme krátili náš podiel v Bjs Wholesale, ktorý podal dobrý výkon.

Pri rastúcom optimizme v zásadnej ekonomike robíme si starosti z nedávnych ocenení trhu, ktoré sa zdá, že sa dostávajú pred základy. Najviac je to pozorovateľné snáď v technologických, materiálových a priemyselných akciách.