Amundi Funds II - Pioneer U.S. Mid Cap Value
Jún 2007

Fondy Pioneer – U.S. Mid Cap Value podali v priebehu druhého štvrťroka lepší výkon ako ich benčmark. Výber akcií bol hlavným faktorom výnosov portfólia, pričom aj rozhodnutia o alokácii aktív boli silné. Výber akcií vo financiách a energetike a plynárenstve spolu s našou nižšou relatívnou angažovanosťou v tých sektoroch boli hlavnými zdrojmi tejto sily.

Naše zameranie na poisťovnícky priemysel, ktorý podal silnú nadvýkonnosť, a naša nižšia angažovanosť v nehnuteľnostiach, ktoré prudko klesli, podporilo výsledky. Poisťovateľ Unum Group dosiahol zvýšenie z lepších výnosov prvého štvrťroka, než sa očakávalo, nakoľko úspech manažmentu pri reštrukturalizácii pohľadávok posunul jeho akcie niekoľkonásobne vyššie v účtovnej hodnote ako ich konkurenti v skupine. V sektore energetiky a plynárenstva, kde veľkoobchodné ceny elektriny naďalej stúpali, NRG Energy a Questar boli najlepšími prispievateľmi.

V technológii First Data, ktorý sa špecializuje na dátové služby pre finančný priemysel, získal, nakoľko spoločnosť súhlasila s tým, aby bola akvirovaná KKR.

Juniper, spoločnosť na sieťové riešenia, získala vďaka silnejším fundamentálnym výsledkom. V priemysle upratovacia a dodávateľská spoločnosť W.W. Grainer stúpla vďaka silným maržiam. Spoločnosť na elektrické zariadenia Thomas&Betts mala silný štvrťrok tiež ako reakcia na silné základy.

Inzertná agentúra Interpublic ubrala z výnosov portfólia kvôli strate klienta po silnom raste v roku 2006. Obavy o spotrebiteľské výdavky postihli akcie malopredajcov ako sú JC Penny a Sears, ktorí boli v tomto štvrťroku slabí.

Sektor energií bol našim najväčšou zmenou sektorového váženia v absolútnom zmysle v priebehu štvrťroka. Predali sme našu pozíciu v uhoľnej spoločnosti Massey Energy. K ostatným predaným akciám patrili Tyco International, Platinum Underwriter Holdings, Genworth Financial a Federated Investors.

V porovnaním s benčmarkom je zdravotníctvo naďalej najväčším prevážením v porovnaní so sektorom a najväčším sektorovým podvážením ostávajú financie. Naďalej sa dívame na portfólio vo svetle výberu jednotlivých akcií na základe ich ceny a hodnotenia.