Amundi Funds II - Pioneer U.S. Mid Cap Value
Október 2005

Fondy Pioneer – Americké firmy strednej veľkosti profitovali z dobrého výberu akcií v materiáloch a energiách v priebehu mesiaca. V sektore materiálov Ball Corp. dosiahli zisky a boli najväčším prispievateľom portfólia. Freeport Mc-MoRan Copper&Gold podali tiež lepší výkon vďaka neustále silnému dopytu po medi. Energetické akcie klesli kvôli poklesu dopytu. To, že sme sa vyhli niektorým energetickým spoločnostiam so slabšou výkonnosťou zvýšilo výnosy v porovnaní s benčmarkom sektora. Naše podváženie v energetike a plynárenstve tiež pomohlo relatívnej výkonnosti.

Portfóliové výnosy boli poškodené výberom akcií v sektoroch spotrebného tovaru, technológií a zdravotníctva. Foot Locker klesol keďže nižší spotrebiteľský dopyt po športovej obuvi v Európe mal za následok nižšie zisky než sa očakávalo, čo je z nášho pohľadu dočasný stav. V technologickom sektore Lexmark, predaný z portfólia, klesol tak ako aj Symbol Technologies. V sektore zdravotníctva Tenet Healthcare klesol, nakoľko šesť jeho nemocníc v Luisiane a Mississipi bolo postihnutých zatvorením a evakuáciou pred hurikánom Katrina.

Nové portfóliové pozície, ktoré boli otvorené v priebehu mesiaca boli IMS Health, Diebold, ktorý vyrába bankomaty a UST Inc., výrobca bezdymových tabakových výrobkov. Rozšírili sme naše podiely v NCR Corp. Interpublic a Symbol Technologies.

Na konci októbra boli naše najväčšie sektorové preváženia v zdravotníctve, kde našim hlavným zameraním sú poskytovatelia a služby, a kde veríme, že ich stály tok peňazí a neustály rast ich povedie k lepšej výkonnosti. Sme tiež prevážení v priemysle. Naše najväčšie sektorové podváženia boli vo financiách, kde sme hlavne zameraní na spoločnosti kapitálového trhu.

Umiestnenie portfólia je funkcia výberu akcií smerom zdola nahor. Z makro perspektívy, rastúce ceny ropy a zvyšujúce sa úrokové miery sú z nášho pohľadu predchodcami hospodárskeho spomalenia. Ako také, portfólio sa umiestňuje trochu defenzívnejšie. Jednotlivé akcie však nakoniec určia sektorové váženia.