Amundi Funds II - Pioneer U.S. Mid Cap Value
August 2005

Pred hurikánom Katrina boli už akcie na poklese od malého záchvevu silných ziskov v niekoľkých spoločnostiach, kvôli vysokým cenám paliva. Zničenie ropných rafinérskych zariadení búrkou iba zvýšilo tieto obavy.

Výnosom Fondov Pioneer – Americké firmy strednej veľkosti pohol výber akcií v sektore priemyslu, ktorý podal lepší výkon ako benčmark príslušného sektora. Flowserve, výrobca ventilov a čerpadiel, v priebehu obdobia stúpol. PR Donnelley, ktorý reorganizoval svoju prevádzku a znížil náklady, získal vďaka výnosom, ktoré boli lepšie než sa očakávalo. Výber akcií vo financiách podal lepší výkon a preváženie portfólia v sektore zdravotníctva tiež pomohol výnosom.

Portfóliové výnosy boli poškodené výberom akcií v spotrebnom tovare a informačných technológiách a sektorovým podvážením v energetike a plynárenstve. V spotrebnom tovare naša prevážená pozícia vo Foot locker klesla kvôli slabším výnosom než sa očakávalo. Blockbuster Video kleslo kvôli úpadku videopožičovní. Symbol Technology (IT) klesli ako dôsledok odchodu Generálneho riaditeľa.

Obchodovanie v portfóliu malo za následok zvýšenú angažovanosť v sektoroch finančníctva a priemyslu a zníženej angažovanosti v zdravotníctve.

V sektore spotrebného tovaru sme zvýšili naše preváženie v sektore médií, keď sme kúpili pozíciu v Clear Channel Communications. Tiež sme dostali pozíciu v online cestovnej kancelárii Expedia z úspešného vedľajšieho produktu InterActive Corp. Predali sme našu pozíciu v spoločnosti IT služieb Unisys.

Naše najväčšie sektorové preváženia sú zdravotníctvo a spotrebný tovar, zatiaľ čo najväčšie podváženia sú financie a energetika a plynárenstvo.

Keďže väčšina dopadov hurikánu Katrina sa ešte len zisťuje, zameriavame sa na pochopenie jeho následkov na naše podiely tak, že robíme zmeny tam, kde to považujeme za vhodné, ale pokračujeme v našom investičnom procese identifikácie kvalitných spoločností, o ktorých si myslíme, že sú podhodnotené, a ktoré budú z dlhodobého hľadiska podávať lepšie výkony.