Amundi Funds II - Top European Players
September 2003

Počas štvrťroka vykázali európske akciové trhy mierne zisky spôsobené vzchopením sa cyklických a priemyselných akcií. Zisky v júli a auguste boli vyvážené koncom septembra, keď pád ceny amerického dolára znovu podnietil obavy o ziskovosť európskych exportérov.

Výkonnsť portfólia profitovala z nášho rozhodnutia nadvážiť Portugal Telecom a Vodafone, ktoré podali zlepšený výkon voči sektoru telekomunikácií. Naše podiely v CRH (stavebný materiál), Indra (IT služby) a Nestlé (potraviny) spolu so silným výberom akcií v sektore bankovníctva pozitívne prispeli k výkonnosti portfólia. Výkonnosť bola vyvážená slabinami v hodnote Nokie (technológie) a Schering (farmaceutiká) poto, čo výsledky uverejnené firmami v júli neboli dobre prijaté trhom. Niektoré slabiny v sektore priemyselného tovaru v Scheider a St Bobain mali negatívny prínos a spôsobili trochu slabší výkon portfólia počas obdobia.

Pri umiestňovaní portfólia na nadchádzajúci štvrťrok sme optimistickí, že dôkazy globálnej ekonomickej obnovy zrýchlia tempo a zvyšujúca sa dôvera podnikateľov bude pozitívna pre európske akciové trhy. Myslíme si, že obdobie prehodnotťenia rizika, kroté spôsobilo zlepšený výkon niektorých najrizikovajších spoločností počas leta je viacmenej ukončené. Zameriavame sa na výber akcií firiem, ktoré sú finančne silné a príťažlivo hodnotené.