Amundi Funds II - Asia (Ex. Japan) Equity
September 2003

V tomto štvrťroku tichomorskému akciovému trhu okrem Japonska prospel optimizmus z globálneho hospodárskeho oživenia. Potrfólio prekonalo svoj benchmark hlavne vďaka dobrému výberu akcií v bankovníctve a v obchode s nehnuteľnosťami. Výrazne prispela naša prevážená pozícia banke Hana ako aj prevážené podiely v hongkonskej spoločnosti zaoberajúcej sa nehnuteľnosťami, v Sun Hung Kai Properties, ktoré napomohli výnosom. Podvážená pozícia v Austrálii bola tiež prospešná, lebo tento trh mal počas obdobia slabšiu výkonnosť ako celá oblasť. Podržali sme si kľúčové pozície v Austrálii ako podvážené, lebo predstavuje trh s nízkymi výnosmi a kdekoľvek inde v tichomorskej oblasti uprednostníme lepšie vyhliadky rastu.

V rámci portfólia sme naklonení cyklickým oblastiam trhu ako sú technológie, autá a banky. Naďalej máme podváženú pozíciu v odvetviach energetiky a plynárenstva, energie a dopravy. Na úrovni krajín sme prevážení v Thajsku a v Južnej Kórey. Tak ako bude postupovať globálne oživenie hospodárstva, tak prevaha vysoko cyklického priemyslu v týchto krajinách by mala ďalej podporovať zisky na akciových trhoch,. Navyše, zvyšujeme angažovanosť na menších trhoch ako je Indonézia a Malajzia. Tieto trhy podporuje zaujímavé zhodnotenie akcií a predstavuje dobrý potenciál rastu.

Vyhliadky regiónu tichomoria mimo Japonska ú naďalej priaznivé. Zlepšujúce sa dôležité základy, silný dopyt investorov po cyklických investíciách spolu so zaujímavým zhodnotením posilňuje vyhliadky akcií tohto regiónu.