Amundi Funds II - Emerging Markets Equity
December 2004

V štvrtom štvrťroku portfólio malo dobrú výkonnosť.

Výber akcií z Južnej Kórey prospel výkonnosti. Pomohla podvážená pozícia v kórejských odvetviach technológií, lodiarstva, infraštruktúry a v telekomunikáciách. Náš negatívny názor na podpriemernú výkonnosť čínskeho trhu bol pre výkonnosť tiež prospešný. Akcie z rozvíjajúcej sa Európy rástli a profitovali sme z podielov v Turecku. Telekomunikacja Polska mala dobrú výkonnosť, pretože Poľsko má vysoké vyhliadky rastu. Juhoamerická maloobchodná sieť na kozmetiku Natura Cosmeticos a brazílska banka Banco Bradesco v tomto štvrťroku vzrástli. Veľké tvorenie rezerv v Mexiku a vyhliadky na nízke úrokové sadzby v roku 2005 pomohli akciám spoločnosti America Movil and Corparacion Geo k dobrému výkonu.

Prevážená pozícia v Rusku oslabila výkonnosť, lebo trh oslabil napriek zostupnému trendu ceny ropy. Tlak prezidenta Putina proti množstvu obchodných záujmov bol ranou pre akcie. Podvážená pozícia v Južnej Afrike tiež poznačila výnosy, lebo mena bola oveľa pevnejšia ako sme pôvodne očakávali a to viedlo k oživeniu spotreby, ktorú sme podcenili.

Hoci rozvíjajúce sa trhy výkonnosťou prekonali posledných päť rokov zo šiestich rozvinuté trhy, myslíme si, že potenciál rastu tu je. Spotreba ukazuje znaky oživenia, po zameraní sa na úspory a reštrukturalizáciu. Sme plní optimizmu z vývoja spotreby na rozvíjajúcich sa trhoch a myslíme si, že diskont zhodnotenia v porovnaní s rozvinutými trhmi by mal poskytnúť potenciál zhodnotenia a rezervu v prípade oslabenia trhu.