Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
Marec 2008

Kým zhoršovanie úverovej krízy a rastúce obavy z recesie stiahli Index S&P 500 dolu k jeho najväčšiemu štvrťročnému poklesu za viac než päť rokov, výber akcií aj rozhodnutia o sektorových váženiach prispeli k výnosom nad benchmarkom. Podstatné podváženie Pioneer Funds – U.S. Pioneer Fund v sektore financií a výber akcií v tomto sektore boli významnými prispievateľmi k výkonnosti. To, že sme sa vyhli bankám a brokerom v peňažných centrách bolo úspešné a naše regionálne banky a poisťovatelia celkovo podali výrazne lepší výkon než sektorový benchmark. Výnosy tiež profitovali z výberu akcií v zdravotníctve (odrážajúci náš dôraz na dodávateľov zariadení a vyhýbanie sa spoločnostiam poskytujúcim služby) a energiách (s dôrazom na spoločnosti schopné zväčšovať svoje rezervy) a z prevážení v priemysle a v materiáloch.

Americký akciový trh je stále kolísavý. Investori si stále dávajú pozor na akcie finančného sektora, kým správy o výnosoch z iných sektorov boli rozhodne zmiešané. Takže napriek relatívne miernym hodnoteniam akcií, investori sa nezdajú v súčasnosti presvedčení o tom, že niektoré z nich sú skutočne „bezpečné“, alebo „defenzívne“. Táto chýbajúca dôvera vytvorila nadpriemernú kolísavosť na trhu, lebo investori sa zamerali viac na krátkodobé a boli neochotní budovať dlhodobejšie pozície.

Prostredie bolo zložité, ale sme presvedčení, že teraz je dobrý čas na hľadanie hodnôt s dlhodobým prístupom. I keď máme obavy zo súčasných udalostí a venujeme pozornosť pohybom na trhu, hľadáme akcie s oveľa dlhším horizontom a rokmi odhadovanej zárobkovej schopnosti do budúcnosti, dokedy predpokladáme, že budeme uprostred ďalšieho oživenia. Podľa nášho názoru mnoho akcií sa predáva za ceny, ktoré neodrážajú zárobkovú schopnosť podnikov v priebehu ďalšej hospodárskej konjunktúry. Ak sú investori ochotní a pripravení sedieť trpezlivo s akciami v nasledujúcich dvoch až troch rokoch, myslíme si, že pre dnešné obozretné investície môže nastať bohatá odmena.