Amundi Funds II - U.S. Pioneer Fund
Január 2007

Americké akciové trhy v januári stúpli. Akcie stredných a malých firiem celkovo podali lepší výkon ako akcie veľkých firiem a rastové akcie veľkých firiem boli uprednostňované pred hodnotovými akciami veľkých firiem.

Výber akcií amerických fondov Pioneer a rozhodnutia o sektorovom vážení prispeli k výnosom. Výber akcií bol najúspešnejší v sektoroch zdravotníctva a telekomunikačných služieb. I keď si držíme sektorové váženia tesne k Indexu S&P 500, aby sme zabezpečili, že výber akcií je hlavným faktorom výnosov investícií, naše rozhodnutia o miernom pre a podvážení boli takmer rovnako úspešné v januári. Žiadna individuálna akcia nebola výrazným prispievateľom (či už kladným alebo záporným). Namiesto toho sme mali celkovo úspešné výsledky a niekoľko významných sklamaní.

Nadindexové výnosy v zdravotníctve odrážali rozhodnutie o prevážení vo výrobcovi prístrojov a zariadení v sektore a dobrý výber akcií v tejto skupine (St. Jude medical, Becton Dickinson) a vo farmaceutickej skupine (Abbott Labs, Barr Pharmaceuticals, Schering-Plough). Podobne výsledky v sektore priemyslu rezultovali z celkovo úspešného výberu. V telekomunikačných službách bol lídrom AT&T.

V januári sme nepridali žiadnu pozíciu. Jedna pozícia bola predaná, a to BellSouth, ktorý bol zlúčený s AT&T.

Ekonomická expanzia vstupuje do šiesteho roku, s ekonomikou spomaľujúcou z cyklickej expanzie k, dúfame, pomalšiemu ale udržateľnému rastu (takzvané mäkké pristátie). Do budúcnosti naďalej očakávame spomaľovanie ekonomiky, ale nie recesiu. I keď existujú oblasti slabín, celková hybná sila obchodu je na to tu v USA príliš silná, s výnimkou nejakej neočakávanej udalosti alebo krízy. Podľa tohto scenári by sme mali vidieť pokračujúci, i keď spomaľujúci sa rast výnosov v roku 2007 a pozitívne výnosy akciových trhov.