Amundi Funds II - Pioneer U.S. Research
Október 2008

Pioneer Funds – U.S. Research podal v priebehu októbra lepší výkon ako jeho benchmark. Sektor financií portfólia spôsobil nadvýkonnosť viac než 100 bázických bodov v porovnaní s benchmarkom za pomoci niekoľkých spoločností. Intercontinental Exchange stúpol 6% na základe solídnych štvrťročných ziskov, nakoľko táto burza elektronických komodít naďalej zvyšuje svoj biznis a začala expandovať do Európy. Insurer Travelers bol najlepším prispievateľom a darilo sa mu lepšie než väčšine v ťažkom prostredí pre financie, lebo zadržanie a nové obchodné aktivity odzrkadľovali hĺbku jeho sortimentnej ponuky.

Priemysel prispel takmer 50 bázickými bodmi nadvýkonnosti za pomoci vlastnenia 3M, ktorého akcie získali vďaka priaznivým výnosom tretieho štvrťroka a vyššiemu čistému príjmu a vďaka tomu, že sme sa vyhli General Electric, ktorý podal podvýkonnosť a je veľkou zložkou indexu.

Sektor zdravotníctva zabrzdil výnosy kvôli spoločnosti riadenej starostlivosti CIGNA, ktorá sa prepadla kvôli obavám z penzijných výdavkov a kvôli spoločnosti Zimmer, ktorá vyrába ortopedické rekonštrukčné implantáty, ktoré klesli pre slabší predaj a mäkšie marže.

V obchodovaní v priebehu mesiaca sme otvorili nové pozície v energetickej spoločnosti Halliburton, Google, chemickej spoločnosti Monsanto a Home Depot a zväčšili sme naše pozície vo Verizon, Communications a Viacom. Otvorili sme tiež novú pozíciu v PG&W, plynárenské a energetické služby, a rozšírili sme Southern Company, zatiaľ čo sme predali NRG Energy a Questar. K ostatným predajom z portfólia patrili kozmetická firma Estee Lauder, Schering Plough a poisťovňa Aflac.

Cyklické ukazovatele, spomaľujúci sa spotrebiteľský dopyt a vyššia nezamestnanosť ukazujú na pokračujúce starosti trhu, ktoré sú pred nami. Avšak prudké zníženie cien akcií vyústilo do mnohých atraktívne hodnotených, kvalitných podnikov predávaných za cenu ďaleko pod ich skutočnú hodnotu. Naďalej sa sústreďujeme na náš hlavný cieľ disciplinovaného vyhľadávania najlepších spoločností smerom zdola nahor, do ktorých budeme investovať a ktoré za nejakú dobu dosiahnu stabilnú nadvýkonnosť.