Amundi Funds II - Pioneer U.S. Research
August 2008

Bol to dobrý mesiac pre akcie v auguste, nakoľko klesajúce ceny komodít priniesli vítanú úľavu pre spotrebiteľov. Tieto klesajúce ceny však prišli na účet akcií citlivých na komodity v sektore materiálov, najmä ťažobných a poľnohospodárskych akcií.

Pioneer Funds – U.S. Research podal v priebehu mesiaca výkon na úrovni svojho benchmarku. Výber akcií je hlavným faktorom výnosov a v auguste vytvoril nadvýkonnosť v 7 z 10 sektorov. Sektory, ktoré najviac prospeli výkonnosti, boli informačné technológie (Hewlett-Packard, Citrix a neangažovanosť v IBM), financie (niekoľko firiem v odvetví kapitálových trhov, najmä Investment Technology Group a žiaden podiel v Goldman Sachs a AIG), tovary krátkodobej spotreby (Lorrilard), energetika a plynárenstvo (NRG Energy) a spotrebný tovar (JC Penney a MGM MIRAGE).

Akcie v priemyselnom sektore ovplyvnili výnosy negatívne. KBR Construction, ktorého akcie klesli ako odozva na súdne vyšetrovanie veľkého stavebného kontraktu, bol najväčším jednotlivým znižovateľom výkonnosti v portfóliu.

K novým pozíciám otvoreným v portfóliu v auguste patrila Range Resources, ropná a plynárenská spoločnosť, ktorá pôsobí v Apalačskom, Permskom, vnútrokontinentálnom regióne a regióne golfského pobrežia USA, Intercontinental, komoditný maklér a Amgen Genetech, biotechnologická firma. Prologis bola predaná z portfólia.

Veríme, že sektor financií ešte musí prekonať viacero problémov predtým, než sa dosiahne dno. Zameriavame sa na podnikania, ktoré nemajú problémy, ktoré ruinujú brokerov a banky peňažných centier. Sme podvážení v diverzifikovaných finančných službách a komerčných bankách a prevážení v odvetví kapitálových trhov.