Amundi Funds II - Pioneer U.S. Research
Jún 2008

Druhý štvrťrok začal zotavovaním sa trhov po zlyhaní Bear Stearns s akciami ďaleko pod úrovňami konca roka 2007. Akcie ožili v prvej polovici štvrťroka, ale v júni klesli tesne nad oblasť medvedieho trhu a trápili sa po zbytok mesiaca. Všetky všeobecné ukazovatele ukončili štvrťrok dolu.

Pioneer Funds – U.S. Research podal lepší výkon ako jeho benchmark v priebehu druhého štvrťroka, keď prekonal benchmark v 8 z 10 sektorov. Výber akcií vo financiách poskytol najväčšiu podporu výnosom v porovnaní s benchmarkom. Náš výber akcií v priemysle, energiách, materiáloch a tovaroch krátkodobej spotreby tiež významne prispeli. V priemysle SPX, spoločnosť tepelných zariadení a služieb, získala vďaka dizajnu ich hlavných produktov a dominantnej prítomnosti v Južnej Afrike. Strojárenská a stavebná spoločnosť KBR, dôležitý hráč v stavebných projektoch v Iraku, tiež stúpla.

Energetická spoločnosť El Paso bola podielom s najväčším príspevkom. Jej akcie sa zhodnotili nakoľko ich biznis s potrubím naďalej rástol a jej prieskum a produkcia vytvorili ďalší štvrťrok konzistentných a zlepšujúcich sa výsledkov.

V priebehu štvrťroka sme otvorili nové pozície ako Sempra Energy, Qualcomm, McGraw Hill a Analog devices. Predali sme z portfólia Tenneco; News Corp; CSX; Intercontinental Exchange; Marathon Oil a Sun Microsystems.

Výhľadovo začíname starostlivo hodnotiť množstvo akcií v sektore financií, kde sme presvedčení, že sme v druhej vlne úverových odpisov a na, alebo pri najnižších hodnotách. Pri starostlivom výbere veríme, že keď sa trh vyčistí, tento ťažko zrazený sektor má potenciál ponúknuť výnimočný rast. Ostávame sektorovo neutrálni, zameraní na investičný prístup všímania si hodnoty, ktorý sa zameriava na kvalitu a cenu jednotlivých cenných papierov, pri dodržiavaní investičnej stratégie založenej na prieskume pri výbere akcií s nadpriemerným rastom.