Amundi Funds II - Pioneer U.S. Research
Apríl 2008

Obavy z úverových trhov a slabej ekonomiky pokračovali, ale akcie dokázali ožiť zo svojich najnižších marcových hodnôt, keď urobili apríl najlepším mesiacom za viac než jeden rok.

Ako sektorovo neutrálny fond, Pioneer Funds – U.S. Research si ponecháva takmer rovnaké sektorové váženia ako benčmark, pričom ovplyvňuje výkonnosť zdôrazňovaním rôznych priemyslov a akcií. S výsledkami zmiešanými naprieč sektormi Portfólio v apríli mierne prekonalo svoj benčmark. Výnosy boli najpozitívnejšie ovplyvnené výberom akcií v zdravotníctve (Schering Plough a Pfizer, ktoré sa zotavili z predchádzajúcich najnižších hodnôt), energetických službách (Public Service Enterprise Group zo svojho silného mixu aktív a solídnych vyhliadok na výnosy), telekomunikačných službách (Time warner) a materiáloch (ťažobná spoločnosť Freeport-McMoRan Copper and Gold z vysokých cien komodít).

Najväčšou brzdou výkonnosti portfólia boli akcie vo financiách a informačných technológiách. Vo financiách Franklin Resources zažili nižšie toky zdrojov do svojich produktov a CME, elektronická platforma obchodovania pre termínové obchody a opcie, podala slabšiu výkonnosť v porovnaní s inými obchodmi kapitálových trhov. V informačných technológiách sme nevlastnili Google a Apple, nakoľko si myslíme, že sa obchodujú na úrovniach, ktoré nie sú udržateľné.

V apríli neboli urobené v portfóliu žiadne veľké zmeny. Otvorili sme nové pozície v Alberto-Culver, Nymex, Prologis, Public Storage a Freddie Mac. Marathon Oil a Intercontinental Exchange sme predali z portfólia.

Ostávame sektorovo neutrálni v umiestnení nášho portfólia, zameraní na investičný prístup uvedomovania si hodnoty, ktorý sa sústreďuje na kvalitu a cenu jednotlivých akcií, pričom dodržiava investičnú stratégiu založenú na prieskume pre výber akcií s nadpriemerným rastom.