Amundi Funds II - Pioneer U.S. Research
Marec 2008

Pioneer Funds – U.S. Research podal počas obdobia slabší výkon ako jeho benchmark. Výber akcií prvého štvrťroka bol pozoruhodne silný vo financiách, ale aj v informačných technológiách a energiách. Finančný sektor portfólia prekonal benchmark. PNC Financial Services, naša druhá najväčšia pozícia v sektore, dosiahla zisky vďaka svojej relatívne nižšej angažovanosti v investíciách spojených s nehnuteľnosťami a tvorbe poplatkov za služby za spracovanie.

Corning a Yahoo! Boli najväčšími dobrodincami portfólia v technológiách. Corning, ktorý vyrába LCD sklo používané v televízoroch, stúpol na základe vysokého tempa predaja. Yahoo! ožil kvôli ponuke Microsoftu na odkúpenie a jeho akcie získali. V sektore energií Apache bol najlepším prispievateľom vôbec v portfóliu. Výnosy boli väčšinou poškodené výberom akcií v sektore zdravotníctva hlavne kvôli dvom podielom, Schering-Plough a WellPoint. Schering-Plough predniesol správu posledný deň marca, ktorá obsahovala, že jeho liek proti cholesterolu Vytorin možno nie je taký účinný ako sa to pôvodne myslelo. Well Point, druhá najväčšia zdravotná poisťovňa v USA, klesla po krátení svojich odhadovaných výnosov vo štvrtom štvrťroku. Kompletne sme predali akcie vo februári skôr než pristúpila k ďalšiemu hromadnému výpredaju.

V zmenách v portfóliu v priebehu prvého štvrťroka sme otvorili nové pozície v CME Group, elektronickej platforme obchodovania pre termínové obchody a opcie a InterContinental Exchange, elektronickej platforme obchodovania pre komodity. Predali sme Nike; Thomas & Betts; WellPoint; Hess; Plum Creek; First Marblehead a Tyco.

Ostávame sektorovo neutrálni, verní investičnému prístupu uvedomovania si hodnoty, ktorý sa zameriava na kvalitu a cenu jednotlivých akcií, pričom dodržiavame investičnú stratégiu založenú na prieskume pre výber akcií s nadpriemerným rastom.