Amundi Funds II - Pioneer U.S. Research
Január 2008

V januári celkový akciový trh zažil kolísavosť predtým než 22. januára dosiahol dno, keď výbor FOMC krátil sadzbu medzi zasadnutiami o 75 bázických bodov. Každý z desiatich sektorov Indexu S&P 500 ukončil január v negatívnej oblasti s najsilnejšou výkonnosťou vo financiách a najslabšou v informačných technológiách.

Pioneer Funds – U.S. Research podal v priebehu januára slabšiu výkonnosť ako jeho benčmark. Veľký počet benčmarkových držaní, ktoré sme nevlastnili, sa ukázal byť dôsledkom pozitívnej i negatívnej výkonnosti portfólia. Napríklad to, že sme sa vyhli Apple, Schlumberger a Google, ktoré sme nevlastnili z dôvodov ich ocenenia, mali vysoko pozitívny dopad na výkonnosť portfólia, nakoľko každý z nich v priebehu obdobia klesol. Na druhej strane to, že sme nevlastnili Bank of America, JP Morgan a Wells Fargo poškodilo výkonnosť, keďže ich akcie ožili.

Medzi držaniami, ktoré ubrali z výkonnosti, farmaceutické firmy Schering-Plough a merck klesli kvôli otázkam o účinnosti ich kľúčových liekov na znižovanie cholesterolu. V sektore energií Royal Dutch Shell tiež klesol kvôli obavám z ich angažovanosti v Nigérii, kde násilie ich prinútilo zatvoriť prevádzky, čo postihlo ich krátkodobé vyhliadky.

Pridali sme do portfólia dve nové akcie a päť sme predali v priebehu januára. Pridali sme MGM Mirage, hracie kasíno a SPX Corp., výrobcu zariadení na prepojenie dát a energetických zariadení. Predali sme Tyco, Plum Creek, Nike a Hess Corporation.

Sme stále sektorovo neutrálni, zameraní na investičný prístup všímajúci si ocenenie, ktorý je zameraný na kvalitu a cenu jednotlivých cenných papierov, pričom dodržiavame investičnú stratégiu založenú na prieskume pri výbere akcií s nadpriemerným rastom.