Amundi Funds II - Pioneer U.S. Research
December 2006

Fondy Pioneer – Americké výskumné v priebehu štvrťroka podali lepší výkon ako ich benčmark.

V energiách sme profitovali z nášho zamerania sa väčšie, integrované ropné spoločnosti ako Marathon Oil, Chevron a Conoco Phillips, pred prieskumnými a výrobnými skupinami. Náš výber akcií v sektore priemyslu taktiež pridal hodnotu. Terex, výrobca ťažkých zariadení podporený silou vo výstavbe nebytových jednotiek, kovoch a ťažbe a stavbe ciest bol najlepšie prispievajúcou pozíciou portfólia. Výrobca traktorov a poľnohospodárskych zariadení Deere naďalej podával nadvýkonnosť. K výnosom prispel aj náš nákup KBR, inžinierskej a stavebnej firme, ktorá bola rozšírením giganta ropných služieb Halliburton v priebehu štvrtého štvrťroka.

Informačné technológie boli sektorom, kde náš výber akcií vytvoril najvyšší stupeň podvýkonnosti. Corning, najväčší výrobca skla pre obrazovky a televízory z tekutého kryštálu, klesol kvôli nižším plánovaným tržbám štvrtého štvrťroka. Pokles cien Texas Instruments ovplyvnený nepokojmi na trhu s telekomunikačnými zariadeniami, kým chýbajúca angažovanosť v IBM tiež poškodila výnosové porovnania. V materiáloch chýbajúca angažovanosť v DuPont, ktorý dosiahol zisky, ubrala z výkonnosti. Zatiaľ čo v telekomunikáciách naša chýbajúca angažovanosť v AT&T bola negatívnym faktorom.

K cenným papierom, ktoré sme pridali do portfólia vo štvrtom štvrťroku patrili Walgreen; UPS; farmaceutická spoločnosť Lily; Advanced Magnetics; Coach a Citrix Systems. K cenným papierom, ktoré sme v priebehu obdobia predali z portfólia patrili Pitney Bowes; Harley Davidson; Sysco; spoločnosť na distribúciu potravín Automatic Processing Corp.; Home Depot a Wal-Mart.

I keď základy pre pokračujúce zisky tu sú vzhľadom na pozadie miernejo hospodárskeho rastu a nízkej inflácie, investori musia byť pripravení na to, že rok, ktorý je pred nami by mohol priniesť vyššiu úroveň nestálosti, než je tá ktorej svedkami sme boli počas relatívne pokojného roku 2006.