Amundi Funds II - Pioneer U.S. Research
Marec 2005

Prvý štvrťrok bol prvý zo všetkých, kde väčšina veľkých amerických akciových a dlhopisových trhov priniesol straty. Sektory „starej ekonomiky“ podali v priebehu štvrťroka najlepšie výkony.

Tromi najväčšími prispievateľmi do portfólia z hľadiska sektorov boli maloobchod, vedený hlavne J.C.Penny, energie, vedené firmami Premcor, Conoco a Occidental a diverzifikované finančné služby vedené firmami Goldman Sachs a Providian.

Tromi najväčšími uberateľmi z portfólia z hľadiska sektorov boli energetika a plynárenstvo, priemyselné podniky a poisťovníctvo. Energetika a plynárenstvo podala slabý výkon, keď ju stiahla dole najmä NRG. Priemyselné podniky sa podobne trápili počas štvrťroka. Tri z najväčších mien v portfóliu Deere, Flowserve a Tyco podali slabý výkon. Poisťovníctvo tiež kleslo hlavne kvôli slabej výkonnosti AIG v priebehu štvrťroka.

V polovodičoch sme pridali pozíciu v Applied materials a v energiách sme otvorili pozície vo Weatherford International a Occidental. V komerčných službách sme otvorili pozíciu v spoločnosti na obchodné informácie Dunn&Bradstreet. Vo financiách sme otvorili pozíciu V Sovereign Bank a silne sme rozšírili Wachovia. V maloobchode sme posilnili našu pozíciu v Ross Stores. V liečivách sme viac než zdvojnásobili našu pozíciu v Bristol Myers a v energiách sme rozšírili podiel v Conoco.

V energiách sme skrátili pozíciu v Exxon, ako aj v Citigroup, Freddie Mac a Bank of America vo financiách. V priebehu štvrťroka sme vypredali naše pozície v Taiwan Semi, UTStarcomm a Diebol v technológiách a Questar v energetike a plynárenstve.

Sme naďalej sektorovo neutrálni v portfóliu, odvodzujúc lepšiu výkonnosť výberom jednotlivých akcií.