Amundi Funds II - Pioneer U.S. Research
September 2004

V treťom štvrťroku americké akciové a dlhopisové trhy ostali v rozpätí obchodovania, ktorý vytvorili v prvých šiestich mesiacoch roka.

Výnosy boli poškodené podvážením v energiách a prevážením v informačných technológiách. Exxon Mobil, najväčšie individuálne držanie, vykázalo silné výnosy, ale podalo slabší výkon ako ChevronTexaco, ktorý sme nevlastnili. V technológiách, nadmerná kapacita negatívne ovplyvnila zisky výrobcov polovodičov. Corinthian Colleges, zisková vzdelávacia manažérska spoločnosť klesla. Cardinal Health Care klesla po ziskoch, ktoré nesplnili očakávania.

Výnosom pomohli podváženia v sektore tovaru krátkodobej spotreby. Solídny výber akcií v informačných technológiách, materiáloch, telekomunikačných službách a energetike a plynárenstve pomohol výnosom. Sandisk, výrobca pamäťových čipov, získal na základe pozitívnych predpovedí jeho štvrťročných výnosov. Freeport McMoRan Copper & Gold tiež získali, nakoľko silný dopyt po medi z Číny, Japonska a USA zdvihol ceny.

V energiách sme otvorili pozíciu v ropnej rafinérii Premcor, na základe očakávania vyšších cien topných olejov. V priemysle sme zlikvidovali Southwest Airlines, kde náklady na mzdy a pohonné látky naďalej vytvárajú tlak na zisky.

Sme naďalej presvedčení, že sú dobré podmienky na selektívne investovanie do atraktívnych spoločností. Máme však pocit, že stále je dobré byť obozretnými kvôli neustálenej medzinárodnej situácii a veľmi prudkému rastu cien komodít. Očakávame, že vyššie úrokové miery môžu v najbližších niekoľkých rokoch vytvoriť rizikový faktor pre trhy.