Amundi Funds II - Pioneer U.S. Research
Jún 2004

Americké akciové trhy ukončili štvrťrok s miernymi ziskami.

Dobrý výber akcií vo financiách a v menšej miere v zdravotníctve a priemysle prospel výnosom. Royal Bank of Scotland získal Charter One začiatkom štvrťroka, čo zhodnotilo portfólio a prinieslo mu peknú prémiu. Freddie Mac sa zhodnotil, ke´dže jeho reštrukturalizačnému úsiliu a Providian Financials tiež podali dobrý výkon. Niekoľko našich väčších farmaceutických držaní ako sú Eli Lilly, Schering-Plough a Merck si počínalo dobre. Zlepšená výkonnosť portfólia v priemysle bola predovšetkým vďaka Tyco.

Náš výber akcií v informačných technológiách, spotrebnom tovare a tovare krátkodobej spotreby a energiách poškodil výkonnosť. SanDisk podal slabší výkon, pre obavy investorov z presýtenia polovodičového trhu čipmi flash pamäte. Nokia podala slabší výkon kvôli tlakom podielu na trhu. Vodafone a Corinthian Colleges tiež podali slabší výkon.

Zvýšili sme preváženie v sektore spotrebného tovaru tým, že sme kúpili Kohl´s Corp. a target, ale znížili sme J.C. Penney. Zvýšili sme našu pozíciu vo Walt Disney Co. a predali sme našu pozíciu vo Wal mart. V tovare krátkodobej spotreby sme otvorili pozíciu v Clorox Co., predali sme pozíciu v Procter & Gamble a zvýšili sme naše váženie v Altria. Zvýšili sme našu podváženú pozíciu v Energiách. Vo financiách sme zvýšili Bank of America Corp. a Freddie Mac.

Našim cieľom je odhaliť výskumy ešte nezhodnotené trhom a investovať do týchto príležitostí cez materiálne investície pomerne k ich benčmarkovým váženiam.