Amundi Funds II - Pioneer U.S. Mid Cap Value
Január 2005

Nižšia angažovanosť Fondov Pioneer – Americké firmy strednej veľkosti vo finančnom sektore a najmä v komerčných bankách, pomohla výnosom, keďže oba sektory podali slabší výkon. V sektore informačných technológií, firma na ukladanie dát Imation dosiahla zisky. V energetike a plynárenstve Constellation Energy sa zhodnotila vďaka priaznivým vyhliadkam na zisk v roku 2005.

Safeway, maloobchodník s potravinami zo sektora tovaru krátkodobej spotreby klesol kvôli sporom o kolektívnej zmluve, čím poškodil výnosy portfólia. V sektore telekomunikácií vidiecky operátor Century Tel klesol kvôli možným regulačným opatreniam, ktoré by uprednostňovali bezdrôtovú konkurenciu v tejto sfére. V sektore materiálov MeadWestvaco klesol potom, čo pro forma výnosy štvrtého štvrťroka sa dostali pod odhadovaný konsenzus.

V portfóliu sme zvýšili naše podiely v IAC Interactive, ktorý prevádzkuje množstvo internetových obchodov ako Expedia a Ticketmaster. Otvorili sme nové pozície v Scientific-Atlanta, výrobcovi rozmanitých širokopásmových produktov pre priemysel káblovej televízie a v Sovereign Bancorp. Predali sme z portfólia Sunoco.

Okrem obáv, že obchody, ktoré sú veľmi citlivé na úrokové miery budú čeliť tlaku na výnosy, sektor financií je najviac podvážený sektor v porovnaní s benčmarkom. Sektor spotrebného tovaru je najpreváženejší sektor kvôli zariadeniam a produktom na voľný čas, kde vývoj spotrebiteľských výdavkov ostáva silný. Očakávame, že rok 2005 bude trhom zberačov akcií, ktorý upevní hlavné disciplíny, ktoré používame na vyhľadávanie kvalitných akcií predávaných so zľavou k ich skutočnej hodnote.