Amundi Funds II - Pioneer U.S. Mid Cap Value
Júl 2004

Trhy v júli klesli napriek celkovo silným výnosom. Spoločnosti však ostali obozretné pokiaľ ide o budúce zisky, čo podporilo obavy o skutočnú silu ekonomiky.

Výkonnosť portfólia profitovala z dobrého výberu akcií v spotrebnom tovare, kde reštaurácie a zariadenia pre voľný čas spolu s médiami boli hlavnými oblasťami zamerania. Yum Brands, ktorý zahŕňa Pizza Hut, Taco Bell a KFC; Limited Brands, ktorý zahŕňa Victoria´s Secret prádlo a Sandisk, všetci podali dobrý výkon.

V júli taký istý počet sektorov podal slabší výkon ako sektorov, ktoré podali lepší výkon než benčmark. V technológiách UT Starcom klesli kvôli tlaku konkurenčných cien a plánovaným nižším ziskom. V zdravotníctve, kde portfólio bolo väčšinou zamerané na poskytovateľov služieb, výnosy podali lepší výkon, než boli výsledky benčmarku, ale Tenet Healthcare bol problematický.

V júli sme rozšírili existujúce podiely, ktoré zahŕňali Footlocker, American Greetings a Sungard Data Systems. Otvorili sme novú pozíciu vo Veritas Software. Najpreváženejšími sektormi portfólia boli priemysel a zdravotníctvo a najpodváženejšími boli financie a energetika a plynárenstvo.

Aj keď je ekonomika silná a výnosy v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka boli solídne silné, robíme si starosti kvôli tomu, že odhady na zvyšok roka 2004 môžu byť príliš optimistické a potenciálne zisky by už mohli byť započítané do dnešných cien akcií. Bez ohľadu na investičné prostredie, usilujeme sa vlastniť spoločnosti, ktoré majú silné základy, jasné súvahy, solídne riadiace tímy, a ktoré sa obchodujú pod ich primerané hodnotenia na základe ich histórie a skupiny konkurentov.