Amundi Funds II - Pioneer U.S. Mid Cap Value
Jún 2004

Americké akciové trhy ukončili štvrťrok s miernymi ziskami.

Kombinácia rozloženia a výberu akcií priniesli portfóliu výnosy. Preváženia v energiách a priemysle spolu s podváženiami vo financiách a informačných technológiách boli obzvlášť užitočné. Portfólio profitovalo z výberu akcií v zdravotníctve, financií, tovare krátkodobej spotreby, telekomunikáciách a energetike a plynárenstve. Niektoré akcie zdravotníctva ako sú CIGNA, Tenet Healthcare a Triad Hospitals boli tiež celkovo najvýkonnejšie.

Relatívne výnosy boli poškodené výberom akcií v energiách aj keď celkovo sektorové výnosy boli silné. Nabors Industries viedli svoje výnosy druhého štvrťroka a ročné výnosy dolu, čo ovplyvnilo cenu ich akcií. Mattel (priemysel) podal slabší výkon a energetická firma Entergy počas obdobia klesla.

Otvorili sme pozíciu v Liz Claiborne, zvýšili sme pozície v Sears a v Safeway a znížili sme našu pozíciu v J.C. Penney Co. Znížili sme naše preváženie v sektore zdravotníctva, keď sme predali Manor Care a Wellpoint Health Networks. Zvýšili sme naše preváženie v priemysle, keď sme otvorili novú pozíciu v United Defense Industries. Tiež sme znížili naše podváženie v technológiách a naše preváženie s sektore materiálov. Znížili sme náš podiel v telekomunikáciách, tým, že sme odstránili Alltel Corp. a Telephone & Data Systems, Inc.

Portfólio naďalej vyhľadáva akcie podhodnotených spoločností so silnými základmi alebo katalyzátorom na zlepšenie výkonnosti. Sme naďalej zameraní na nadpriemerné obchody pri podpriemerných cenách ako spôsob maximalizácie trhových výnosov a minimalizácie rizika.