Amundi Funds II - Pioneer U.S. Mid Cap Value
Apríl 2004

Počas apríla údaje o zamestnanosti a séria silných ekonomických čísel presiahli očakávania. Maloobchodné tržby prudko stúpli, firemné výnosy sa ukázali mohutnými a predseda federálnych rezerv Alan Greenspan uviedol, že deflácia už viac nehrozí.

Výber cenných papierov a rozhodnutia o sektorovom vážení prispeli k výnosom vyšším ako benčmark. Sektorové preváženia v zdravotníctve, priemysle a energii pomohli výnosom. Na úrovni cenných papierov výnosy profitovali z dobrého výberu akcií spotrebného tovaru, financií a zdravotníctva ako aj informačných technológií. Financie pridali najviac k relatívnej výkonnosti vďaka zníženej angažovanosti portfólia v sektore a podiel v PMI Group, čo boli akcie so špičkovou výkonnosťou v apríli. V zdravotníctve prevážené podiely v CIGNA Corp. a Trial Hospitals podali dobré výkony.

Výnosy boli poškodené výberom akcií v skupine komerčných služieb v rámci priemyslu, kde H&R Block bol dolu. Otvorili sme novú pozíciu v Liz Claiborn kvôli priaznivému hodnoteniu akcií. Rozšírili sme naše držania v Southwest Airlines a Mattel. Predali sme z portfólia Freeport McMoran, Lincaire Holdings a Interpublic.

Portfólio je umiestňované s ohľadom na rastúce úrokové miery a je preto podvážené v sektoroch citlivejších na úrokové sadzby ako sú financie a energetika a plynárenstvo. Veríme, že trh neupustil z nedávnej silnej ekonomiky a tak sme opatrnejší v našom optimizme pokiaľ ide o celkový trh.