Amundi Funds II - Pioneer U.S. Mid Cap Value
Október 2003

Silné štvrťročné výnosy a priaznivé ekonomické údaje pomohli k mohutným výnosom v októbri. Indexy akciových trhov boli pozitívne, pričom stredné podniky prekonali veľké podniky.

Akcie spotrebného tovaru dosiahli relatívne zlepšený výkon oproti benčmarku z množstva vlastnených akcií, ale tiež z mnohých akcií, ktoré sme vylúčili. BJ´s Wholesale Club a CVS, z ktorých ani jeden nie je v benčmarku, mali obaja solídne výnosy a boli obzvlášť užitoční. Sektor materiálov je naďalej pozitívny pre portfólio, ako bol po celý rok a v októbri podal zlepšený výkon. Ako odpoveď na zvyšujúce sa ceny komodít, podiely v zlatých a medených spoločnostiach Freeport McMoRan a Phelps Dodge boli opäť v popredí týchto výnosov. Podangažovanosť v technológii poškodila relatívnu výkonnosť. Sektor bol naďalej silný a taktiež ukázal prekvapujúce vzchopenie sa v klesajúcej skupine polovodičov, ktoré bolo z portfólia vylúčené. Sektor energie mal slabú výkonnosť v porovnaní s benčmarkom. Bolo to kvôli akciám ako sú Transocean a Ensco napriek neustále silným cenám energie. Naďalej sme investovali do sektora energie. Otvorili sme nové pozície v Brinker International a v Safeco. Predali sme pozície v Mentor Graphics, Mylan Laboratories, Cummins Engine, CSG Systems a XL Capital.

Zatiaľ čo sme optimistickí pokiaľ ide o niekoľko aspektov ekonimiky, obávame sa istých sektorov, kde súčasné trhové hodnotenia sa zdajú byť zväčšené, najmä v technológii a v niektorých cyklických oblastiach. Smerujúc do roku 2004 očakávame pokračujúci ekonomický rast, snáď trochu zjemnené výnosy akciového trhu.