Amundi Funds II - Asia (Ex. Japan) Equity
Jún 2007

Po priaznivom prvom štvrťroku tichomorské akciové trhy (mimo Japonska) zaznamenali v druhom štvrťroku v euro vyjadrení vysoké zisky. Trh rovnomerne rástol, čo posilňovali výrazné ekonomické sily, ktoré prevýšili očakávania investorov a podporoval silnejšie ázijské meny voči US doláru.

Tichomorský akciový fond Pioneer (mimo Japonska) mal v druhom štvrťroku nižší výkon ako benčmark z dôvodu nepriaznivého výberu akcií. Prevážená angažovanosť v najväčšej poisťovni majetku a úrazov QBE Insurance poznačili výkon, lebo ich akcie sa prejavili v tomto období ako volatilné a zaostávali voči širšiemu benčmarku. Na jednej strane rastúce výnosy globálnych dlhopisov a zverejnenie spoločnosti rozvíjať medzinárodný rast v Európe a v Spojených štátoch zlepšila náladu. Avšak bolo to vyrovnané vyššími ako očakávanými tvrdeniami k búrkam a obavám z poklesu marží, lebo cyklus globálnych cien sa zmierňuje. V Kórei náš podiel v Hana Financial a Samsung Electronics mal tiež nepriaznivý vplyv na výkon.

Na druhej strane portfólio profitovalo v tomto období z angažovanosti v odvetví energetiky z dôvodu rastúcich cien ropy a uhlia. Čínske uhoľné bane Yanzhou Coal Mining zaznamenali skok svojich akcií o viac ako 60% a naše iné podiely v odvetví ako je PTT, PCL, Bumi Resources, Petrochina a Cnooc tiež výrazne vzrástli. V Kórei náš podiel v lodenici Hyundai Heavy Industries tiež pomohol výkonu.

Hospodárske oživenie v regióne Ázie nevykazuje žiadne signály zmiernenia, napriek opakovaným krokom zo strany čínskych úradov na schladenie expanzie. Kým rast HDP pravdepodobne bude v nasledujúcom roku nižší ako je trend, v Spojených štátoch, čo je najväčší obchodný partner v regióne, očakávame, určité oživenie podnikateľskej nálady a stabilný pracovný trh, ktorý podporí lepšie výsledky v druhej polovici roka 2007. To veští pozitívum pre dlhšie obdobie vysokého ekonomického rastu pre štáty v našom investičnom svete.