Amundi Funds II - Asia (Ex. Japan) Equity
Jún 2005

Tichomorské akciové trhy (mimo Japonska) zaznamenali v druhom štvrťroku vysoký výkon. Trhy v Indii, Hongkongu a Thajwane posunuli index tohto regiónu nahor, ale akcie v Thajsku, Filipínach a Kórei mali slabú výkonnosť. Odvetvia energie, energetiky a plynárenstva a materiálov mali nadpriemerný výkon, ale odvetvie telekomunikácií podalo slabý výkon..

Výkon portfólio bol v súlade s benčmarkom. Dobrý výber akcií z odvetvia polovodičov, energetiky a plynárenstva počas tohto štvrťroka posilnil relatívne výnosy. Ale angažovanosť v rámci softvéru a služieb potlačila relatívne výnosy nadol.

Na úrovni akcií dobrý výkon Hyflux Ltd (technológie na úpravu vody) a Taiwan Semiconductor Manufacturing posilnili výkon, a takisto aj prevážená pozícia voči China Mobile. Avšak prevážená pozícia voči Siam Cement bola počas tohto obdobia nepriaznivá.

V súčasnosti je portfólio prevážené v odvetviach bankovníctva a poisťovníctva. Odvetvia materiálov a dopravy sú najviac podváženými odvetviami. Na úrovni štátov máme preváženú pozíciu voči Južnej Kórei a Singapúru, ale podváženú pozíciu máme voči Austrálii, kde zhodnotenie je vo všeobecnosti na tom lepšie.

Zo strednodobého hľadiska má región Tichomoria (mimo Japonska) naďalej perspektívne zhodnotenie.