Amundi Funds II - Asia (Ex. Japan) Equity
December 2007

Vo štvrtom štvrťroku tichomorské akciové trhy (okrem Japonska) zaznamenali v euro vyjadrení stratu, ale celkove ukončili rok 2007 s vysokými ziskami, na báze celkových výnosov to bolo nad 24%.

Na úrovni odvetví v tomto štvrťroku obchodné služby a zásobovanie a poisťovníctvo najviac oslabili výkon trhu, ale určité zisky priniesli maloobchodný predaj potravín a tovaru krátkodobej spotreby a energetika.

Pioneer Funds Pacific (Ex.Japan) Equity mal v tomto období vyšší výkon ako benčmark. Výnosný výber akcií bol hlavný zdrojom vysokého výkonu okrem našej preváženej pozície v tovare základnej spotreby, ktorá sa ukázala ako defenzívna, lebo trhy sa stiahli z regiónu. Náš podiel v najväčšej indickej inžinierskej spoločnosti Larsen & Toubro výrazne pomohol výnosom, lebo spoločnosť vyhrala sériu významných zákazok a zvýšila tak rok rekordných objednávok. Angažovanosť v ťažobnej spoločnosti Bumi Resources pomohla výkonu, lebo ich akcie posilnili o viac ako 58%, toto obdobie odrážalo silné obchodovanie s uhlím. Na druhej strane, podiel u významného ázijského prepravcu China Shipping Development bol jediným veľkým oslabením výkonu. Ich akcie H kótované v Hongkongu poklesli v novembri v euro vyjadrení o viac ako 20%, lebo niektorí investori vyvažovali svoje portfóliá v očakávaní kótovania akcií A v kontinentálnej Číne. Pri tomto investičnom prípade sme naďalej optimistami, lebo obchodné podmienky pre prepravné spoločnosti je veľmi priaznivý a China Shipping má lákavé zhodnotenie v porovnaní s podobnými subjektmi a v porovnaní s potenciálom rastu tržieb.