Amundi Funds II - Asia (Ex. Japan) Equity
Marec 2004

Počas prvého štvrťroka roku 2004 tichomorský akciový trh mimo Japonska zaznamenal dobré zisky.

V priebehu tohto obdobia portfólio zaznamenalo pekné absolútne výnosy a v porovnaní s benčmarkom mal dobrú výkonnosť. Relatívne silnú výkonnosť portfólia podporila pozície v telekomunikačnom odvetví. Naša prevážená pozícia voči China Unicom bola obzvlášť prospešná. Rozmiestnenie v rámci diverzifikovaných financií a spotrebného tovaru bolo tiež prospešné.

V tomto štvrťroku sme zvýšili angažovanosť voči Tchaj-wanu, nákupom akcií vrátane Cathay Financial a Hon Hai Precision. V Hongkongu sme znížili angažovanosť voči Denway Motor a po dobrej výkonnosti sme vybrali zisk. Presunuli sme výnosy do China Motor. Nakoniec sme zvýšili angažovanosť voči Thajsku a to nákupom Kasikornbank a Siam Cement. Udržujeme si preváženú pozíciu na kľúčových trhoch Južnej Kórey a Tchaj-wanu, ktoré podporujú zaujímavé zhodnotenie akcií. Na týchto trhoch uprednostňujeme oblasti týkajúce sa domáceho prostredia ako sú financie, telekomunikácie, maloobchodní predajcovia a výberovo aj niektorí globálni výrobcovia technológií ako je Samsung Electronics. Taktiež si držíme preváženú pozíciu na trhoch Hongkongu / Číny a Singapúru, kde sme uprednostnili finančné akcie.

Povzbudzujú nás znaky zlepšenia domáceho dopytu v Ázii. Menšia závislosť na zahraničnom dopyte pre tvorbu HDP v tichomorskej oblasti je prospešná a mala by pomôcť udržať súčasný silný trend rastu. Pokračovanie búrlivého ekonomického scenára môže postupne pomôcť ďalším výnosom na akciovom trhu.