Amundi Funds II - Asia (Ex. Japan) Equity
Február 2004

Akcie z tichomorskej oblasti (bez Japonska) zaznamenali vo februári solídne výnosy. Počas mesiaca portfólio zaznamenalo výrazné absolútne výnosy a v porovnaní s benčmarkom bola výkonnosť dobrá. Silnú relatívnu výkonnosť portfólia posilnili pozície v odvetviach telekomunikácií a diverzifikovaných finančných služieb. Na druhej strane podvážená angažovanosť voči odvetviu dopravy odľahčila výnosy portfólia.

Počas mesiaca sme zvýšili angažovanosť voči Tchaj-wanu a to nákupom akcií ako sú Cathay Financial a Hon Hai Precision. V Hongkongu sme znížili angažovanosť voči Denway Motor, po dobrej výkonnosti sme vybrali zisk. Výnosy sme presunuli do spoločnosti China Motor, ktorá ponúka vyšší potenciál rastu nahor a za predaj zaznamenala povzbudivé čísla. Nakoniec sme zvýšili angažovanosť v Thajsku nákupom Kasikornbank a Siam Cement.

Nechávame si preváženú pozíciu na kľúčových trhoch Južnej Kórey a Tchaj-wanu, čo podporuje atraktívne zhodnotenie akcií. Na týchto trhoch uprednostňujeme oblasti orientované na domáce prostredie ako sú financie, telekomunikácie a maloobchod, ako aj vybraných výrobcov technológií vrátane Samsung Electronics. Taktiež máme preváženú pozíciu na trhoch v Hongkongu/Číne a Singapúre, kde uprednostňujeme finančné akcie.

Naďalej nás povzbudzujú znaky zvýšenia domáceho dopytu v Ázii. Pokračovanie vzostupného ekonomického scenára by mal postupne posilniť ďalšie výnosy na akciových trhoch.