Amundi Funds II - China Equity
Jún 2007

Akciové trhy veľkej Ćíny zaznamenali v druhom štvrťroku v euro vyjadrení vysoké zisky, čím napravili po slabom prvom štvrťroku. Na úrovni štátov, vývoj cien akcií ťahali hlavne čínske akcie, ktoré v euro vyjadrení vzrástli o viac ako 22%.

Akciový fond Veľkej Ćíny mal v tomto období výkon v súlade so svojim benčmarkom. Kombinácia priaznivej alokácie v odvetviach a ziskový výber akcií prispel výkonu. Tituly z oblasti energetiky posilnili vďaka rastúcej ceny ropy a uhlia. Prevážená angažovanosť v odvetví mal hlavný podiel na výkone portfólia. Čínske uhoľné bane Yanzhou Coal Mining zaznamenali skok svojich akcií o viac ako 60% a naše iné podiely v odvetví ako je Sinopec, Petrochina a Cnooc tiež výrazne vzrástli. Ako rekordný počet predplatiteľov v máji zvýšil akcie, podiely v China Mobile mali tiež kladný podiel na úrovni akcií.

Na druhej strane angažovanosť v bankových tituloch ako je Chinese Liu Chong a Hang Seng poznamenala výkon, lebo oba podiely poklesli napriek priaznivým prevádzkovým vyhliadkam odvetvia. Nálada investorov z odvetvia bankovníctva je naďalej opatrná v obavách o reálnu úroveň klasifikovaných úverov a potenciál vyšších kurzových strát. Z iných miest, angažovanosť voči Hutchinson Whampoa poklesla, lebo ich akcie zaostávali za širším trhom.

V druhom štvrťroku sne ďalej zvýšili prevážený podiel v odvetví priemyselných podnikov. Takisto sme presunuli angažovanosť v materiáloch z podváženej na neutrálnu pozíciu. Z iných miest sme znížili angažovanosť v energetike a plynárenstve, v technologickom hardvére, diverzifikovaných financiách a poisťovníctve.

Ekonomická sila regiónu Veľkej Číny nevykazuje žiadne znaky zmenšenia. Nedávny nárast inflácie v Číne je aj tak rizikovým faktorom, ktorý je potrebné sledovať. Celkove naďalej si myslíme, že dlhodobé vyhliadky akciových trhov Veľkej Číny ostávajú stabilné.