Amundi Funds II - Global Equity Target Income
Jún 2008

Pri poklese všetkých najvýznamnejších indexov, trhy na celom svete počas štvrťroka poklesli. Konkrétne Wall Street zaznamenal najhorší jún za desať rokov, poklesy zaznamenali virtuálne všetky najvýznamnejšie rozvinuté trhy a rozvíjajúce sa trhy. Hrozbu znamenala ešte vyššia cena za ropu, možnosť prísnejších monetárnych podmienok a pokračujúce dozvuky úverovej krízy v kombinácii so zvýšenými obavami investorov a odliv akcií do bezpečnejších aktív.

Pioneer Funds – Global Diversified 130/30 mal počas štvrťroka slabší výkon ako benchmark. Investičná filozofia portfólia sa zameriavala, aby bola dlhá v akciách, ktoré sú v súčasnosti podhodnotené zo strany trhu a byť krátka v akciách, kde zhodnotenie je motivované dynamikou ceny a v súčasnosti sa obchodujú. Avšak za súčasných volatilných podmienok na trhu, náš štýl investovania sa ukázal ako nevýnosný, lebo únik za kvalitou ťahal už nadhodnotené odvetvia ešte vyššie, kým podhodnotenie akcie, ktoré nedávno sa dostali mimo priazne, sú z nášho pohľadu naďalej podhodnotené, ale nemôžu pritiahnuť investície. Náš prístup na trhoch vedených dynamikou má ťažkosti, hoci si myslíme, že obrat k normálnym podmienkam obchodovania prinesie pri našom prístupe výrazné výsledky - keď nervozita poklesne a zhodnotenie sa uvoľní, naše pozície v podhodnotených akciách by mali stúpnuť. Avšak kým budú pokračovať súčasné podmienky, nie je pravdepodobné, že náš prístup prinesie výrazné výsledky.

Výhľadovo na ďalší štvrťrok po rozhodnutí ECB zvýšiť úrokové sadzby, trh môže byť nervózny že spomalenie spotreby, v súčasnosti ovplyvňujúci rast v Spojených štátoch by sa mohol preniesť cez Atlantický oceán. Akcie môže takisto postihnúť, keď ropa nedodrží predpovede a porastie ešte vyššie. Avšak za predpokladu, že globálne akciové trhy teraz zaznamenali najhorší polrok od začiatku 90-tych rokov, môže tu byť priestor v nasledujúcom štvrťroku na určité oživenie, ak sa makroekonomická situácia stabilizuje.