Amundi Funds II - European Research
September 2003

Počas štrvťroka európske akciové trhy vykázali mierne zisky spôsobené vzchopením sa cyklických a priemyselných akcií. Zisky v júli a v auguste boli vyvážené koncom septembra, keďže pád ceny amerického dolára znovu podnietil obavy o ziskovosť európskych exportérov.

Portfólio podalo lepší výkon ako je benčmark čoho hlavným faktorom bol silný výber akcií v sektore bankovníctva a telekomunikácií. Naše nadvážené pozície v Portugal Telecom a Vodafone boli úspešné, zatiaľ čo v bankovníctve bol najväčším prispievateľoém HSBC. Inde portfólio profitovalo zo silnej výkonnosti Continental (automobily), Rio Tinto (materiály) a CRH (stavebný materiál). Výkonnosť portfólia bola čiastočne vyvážená slabými stránkami Nokia (technológie) a Schering (farmaceutiká) poto, čo výsledky zverejnené v júli neboli dobre prijaté trhom. Slabina Schering bola kompenzovaná zlepšeným výkonom iných podielov farmaceutického sektora vrátane AstraZeneca a Roche. Niektoré slabiny ako Shell Transport a Trading (energia) a BAT (tabakový sektor) tiež vyvážili výkonnosť.

Pri umiestňovaní portfólia na nadchádzajúci štvrťrok sme optimistickí, že dôkazy globálnej hospodárskej obnovy zrýchlia tempo a rastúca podnikateľská dôvera bude pozitívna pre európske akciové trhy. Myslíme si, že fáza prehodnocovania tolerancie rizika, ktorá spôsobila zlepšený výkon niektorých vysoko rizikových spoločností už bola v podstate ukončená a náš výber akcií sa zameral na finančne silné a príťažlivo ocenené spoločnosti.