Amundi Funds II - European Research
Október 2003

Počas októbra európske akciové trhy zazanamenali ďalší mesiac solídnych ziskov.

Naše portfólio zaznamenalo pozitívne zisky. V rámci komerčných služieb sme videli zlepšenú výkonnosť našich nadvážených pozícií v holandských spoločnostiach Buhrmann a Vedior. Vedior, tretí najväčší svetový dodávateľ dočasných zamestnancov, získal na úspešnom znižovaní nákladov a očakávaniach zlepšujúceho sa podnikateľského prostredia. Naše nadvážené pozície v SABMiller a AstraZeneca tiež prospeli relatívnym výnosom. Na negatívnej strane sme videli slabšiu výkonnosť nášho výberz akcií v sektore poisťovníctva, kde rizikovejšie obnovy podali zlepšený výkon.

Slabšia výkonnosť tiež prišla z Electroluxu, ktorá poklesla na klesajúcich príjmoch. Nakoniec britská stavebná spoločnosť Westbury poklesla kvôli očakávaniam rastu úrokových mier. Počas obdobia sme dosiahli isté zisky z našich pozícií v Diageo a znovu sme investovali výnosy z predaja do Nestlé na základe realtívneho hodnotenia. V rámci sektora energie sme dosiahli zisky z našich držaní v Royal Dutch/Shell. Reinvestovali sme výnosy z predaja do BP na základe jeho silnej strategickej npozície po nedávnom ruskom obchode a lákavom hodnotení. V sektore telekomunikácií sme vypredali našu pozíciu v gréckej spoločnosti OTE na základe obáv zo strednodobej vyhliadky na rast výnosov. Reinvestovali sme výnosy z predaja do holandskej spoločnosti KPN, na základe hodnotenia.

Do budúcnosti veríme v pokračujúcu globálnu ekonomickú obnovu a pridržiavame sa svojho názoru o miernom ekonomickom raste v Európe v budúcom roku.