Amundi Funds II - Euroland Equity
August 2005

Akciové trhy eurozóny ukončili august trochu nižšie než predchádzajúci mesiac.

V priebehu mesiaca Fondy Pioneer – Akciové európskych zemí mali mierne záporné výnosy a podali trochu slabší výkon ako celkový trh. Nemá to žiadnu cenu, že portfólio stále podáva solídny výkon za posledný rok k dnešnému dňu.

Výkonnosť bola podkopaná slabým výkonom niektorých našich podielov v sektore automobilov. Obavy z dopadu vysokých cien ropy a možného spomalenia spotrebiteľského dopytu prispeli k slabému výkonu BMW, Porsche a Peugeot. Výrobcovia pneumatík boli postihnutí podobne. Podľa nášho názoru hodnotenia nášho výberu akcií v sektore boli presvedčivé a už započítali pravdepodobnosť toku negatívnych správ, ktorý dostatočne zdôvodňuje pozície.

Niektoré naše pozície v sektore materiálov boli podobne ovplyvnené obavami z cien energií a ich dopadu. CRH klesli, hoci akcie boli silnými prispievateľmi počas roka k dnešnému dňu.

Na druhej strane sa naša prevážená pozícia v sektore energií ukázala úspešnou a naše podiely v Total, ENI a Repsol profitovali z vysokých cien ropy.

V sektore priemyselných podnikov Vinci podal silný výkon a využili sme príležitosť na zníženie našej pozície v akciách, ktorá je 45% za posledný rok k dnešnému dňu. V tomto sektore naše podiely v ACS tiež podali dobrý výkon.

V priebehu augusta sme získali novú pozíciu v skupine spotrebiteľských služieb OPAP a predali sme našu pozíciu v zdravotníckej firme Fresenius.

Sme presvedčení, že vyhliadky akcií eurozóny sú naďalej solídne a podporované úrovňou hodnotení, ktoré sú nenáročné a vysokými dividendovými výnosmi. Európske firmy sa celkovo tešia zdravým finančným pozíciám a silnému toku peňazí. To malo za následok silnú výkonnosť trhu v porovnaní s predchádzajúcim rokom ku dnešnému dňu. Nedávne zvýšené obavy trhu z cien energií a isté oslabenie US dolára pravdepodobne bude mať za následok ešte miernejšiu výkonnosť v budúcnosti.