Amundi Funds II - Euroland Equity
December 2003

Európske akciové trhy vykazovali počas štvrtého štvrťroka značné zisky. Dôvera európskych podnikateľov ukázala pozoruhodné zlepšenie a signalizovala, že ekonomika sa obnovuje z obdobia stagnácie. Softvér, výroba automobilov a priemyselné podniky viedli trhové zisky k predpokladom zháňania objednávok. Najslabšími oblasťami boli maloobchod a tovar krátkodobej spotreby.

Portfólio malo silnú výkonnosť a v súlade s benčmarkom počas štvrťroka. Rotácia trhu bez vysoko rozikových mien vcelku priala nášmu portfóliu zameranému na vyššiu kvalitu. Výkonnosť profitovala z obnovy ceny akcií Porsche (výroba automobilov) a silnej výkonnosti našich podielov v BNP Paribas a BBVA (bankovníctvo). V sektore energetiky a plynárenstva podal náš podiel v E.ON zlepšený výkon.

Počas štvrťroka bola relatívna výkonnosť portfólia voči benčmarku vyvážená slabinou v Danone (potraviny) a Generali (poisťovníctvo). V sektore médií negatívne prispeli niektoré slabiny vo VNU a Vivendi Universal.

Pri umiestňovaní portfólia v nadchádzajúcom štvrťroku sme povzbudení rastom podnikateľskej dôvery a pokračujúcimi signálmi zlepšovania obchodného cyklu. Myslíme si, že v roéku 2004 bude európsky rast mierny. Avšak európske akcie sú atraktívne hodnotené. Portfólio je prevážené vo farmácii, kde nachádzame silnú podporu hodnotenia a v cyklických oblastiach ako sú priemyselné podniky a výroba automobilov. Sme podvážení v sektore energetiky a plynárenstva a v potravinárskom, nápojov a tabaku.