Amundi Funds II - Euroland Equity
August 2003

Akciové trhy eurozóny vykázali zisky v auguste motivované pokračujúcim oživením cyklických a priemyselných akcií. Sila amerického dolára znížila záujem o nižšie exportné výnosy a bola prínosom pre akciové trhy eurozóny.

Výkonnosť portfólia profitovala z rozhodnutia podvážiť sektor poisťovníctva, ktorý podával slabší výkon ako väčšina trhu. Avšak výkonnosť našich podielov v AXA voči sektoru poisťovníctva zvýšila výkonnosť portfólia. Naše nadváženie v Nokii bolo tiež pozitívne. Náš výber akcií v sektore médií cez Publicis a Wolters Kluwer prospel výkonnosti. Relatívny výkon bol vykompenzovaný niektorými slabinami v BNP Paribas a Deutsche Bank (bankovníctvo) a niektorými slabými výkonmi v Air Liquide a BASF (materiály). Pokles v Deutsche Boerse (diverzifikované finančné služby) tiež vyvážil výkonnosť. Počas mesiaca sme kúpili novú pozíciu v Buhrmann (kancelárske služby) na základe jej vysokého potenciálu v zlepšovaní obchodného cyklu. Predali sme našu pozíciu v Aegon (poisťovníctvo) a pridali sme k pozícii v Portugal Telecom.

Sme presvedčení, že akciové trhy eurozóny sú stále príťažlivo hodnotené a naďalej ponúkajú vysoký potenciál v kontexte zlepšujúceho sa globálneho ekonomického prostredia. Sme povzbudení vyhliadkami trhu ako celku. Zostávame však skeptickí, že isté oblasti trhu, ako napríklad sektor technologický, bude schopný sa vrátiť na úrovne zaznamenané v roku 2000 a už by mohol byť prehodnotený.