Amundi Funds II - Emerging Markets Equity
Júl 2007

Po lepšej časti roka, po zlých správach o trhu druhotných úveroch, trhy sa stále cítili nepripravené na júlový stredne veľký náraz. Správy o zabezpečených fondoch, ktoré pozastavili odkupy a investiční bankári, ktorí odkladali špekulatívne odkupy, vysielali chvenie väčšine akciových indexov. Avšak napriek prudkému výpredaju v posledných dňoch, pozície na rozvíjajúcich sa trhoch ostávajú silné.

Kým mexický trh ako celok počas mesiaca poklesol, náš podiel v stavebnej spoločnosti Empresas ICA posilnil, ako nevýrazná skupina pripravovaných projekotv sa začala posilňovať atraktívnymi projektami, kým lokálne stavebné dcérske spoločnosti zaznamenali dobré výsledky. Čínu len minimálne poznamenal prudký obrat na globálnych trhoch, lebo mohutný ekonomický rast a hojná likvidita potiahla akcie v Šanghaji a Hongkongu vyššie. Vzrástli naše podiely u staviteľa a prevádzkovateľa prístavov China Communications Constructions a u spoločnosti prepravujúcej ropu a uhlie, China Shipping Development. Všade v Ázii, dokonca tradične volatilné trhy ako Indonézia posilnili, keď klesajúca inflácia a vyrovnané rozpočty pomohli stabilizovať globálne finančné toky. Takisto vzrástol aj náš podiel v banke Danamon.

Výkonnosť fondu rozvíjajúcich sa akciových trhov Pioneer trochu poznačila naša relatívne malá angažovanosť voči kórejskej oceliarni Posco, ktorá v tomto období posilnila. Avšak vo veci vyhliadok na ceny ich produktov nie sme optimisti. Podiel v tchajwanských technologických spoločnostiach Hon Hai Precision a Taiwan Semiconductor Manufacturing mal tiež slabý výkon, ale vidíme to ako dočasné spomalenie.

Celkove rozvíjajúce sa trhy aj tak uzavreli mesiac s nárastom viac ako 16% a zdrojov rastu sa naďalej nedotkol vzdialený pokles v oblasti úverovania domácností. Preto považujeme korekcie zo svätojánskeho dňa za výraznú, ale prirodzenú udalosť. Trhy môžu byť volatilné, lebo sa objavujú znepokojivé novinové titulky, ale dlhodobejšie investičné prípady sú bez vplyvu.