Amundi Funds II - Emerging Markets Equity
Jún 2007

Ako sa v prvom štvrťroku zaznamenali dobré zisky, zdalo sa, že akcie rozvíjajúcich sa trhov smerovali v druhom štvrťroku k nízkej inflácii, nízkym úrokovým sadzbám a vytrácali sa obavy z oslabenia domácnosti v Spojených štátoch.

Fond rozvíjajúcich sa akciových trhov svojim výkonom prevýšil benčmark. Na kórejskom trhu, ktorý ako celok mal zisk viac ako 18%, posilnil náš podiel u dodávateľa vodných čistiarní Woongjin Coway. V ostatných mesiacoch bol čínsky trh medzi volatilnejšími. Angažovanosť v Číne ostala hlavne cez hongkonský trh, ktorí počas tohto obdobia vzrástol. Najlepšie výkony mali domáci prepravca ropy a uhlia China Shipping Development a dodávateľ projektov prístavov a stavebných prác China Communication Construction. Kým výkon ruského trhu bol pod priemerom zvyšku triedy aktív, ekonomický rast ostal naďalej vysoký. Takisto posilnil aj nás podiel u giganta na výrobu niklu Norilsk Nickel.

Naše podiely v Turecku a v Južnej Afrike poznamenali výkon. Obavy z patovej situácie medzi vládou a armádou v Turecku oneskorili vyhliadky na nižšie úrokové sadzby a naša pozícia voči vydavateľovi novín Hurriyet Gazetecil poklesol. V Južnej Afrike nové inflačné tlaky a meškajúce uvedenie zákona o úveroch zvýšil obavy z vyhliadok tržieb spotrebných akcií. Konkrétne podiel v nábytkárskom reťazci Ellerine Hodlings poklesol.

V rámci zmien v portfóliu, medzi cenné papiere, ktoré sme priadli patrí najväčší ruský portavinársky reťazec X-FIVE a Bank Danamon, si drží pozíciu tak, aby profitovala z indonézskych úrokových sadzieb a rastúcom dopyte po spotrebných úveroch.

Odpredali sme z portfólia brazílskeho výrobcu kozmetiky Natura Cosmeticos a znížili sme pozície v maďarskej rafinérskej a plynárenskej spoločnosti MOL:

Dokonca aj po dobrom prvom polroku, rozvíjajúce sa trhy stále ponúkajú na rok 2007 jasné vyhliadky. Rast v mnohých krajinách je stále mimoriadne vysoký, zhodnotenie na akciových trhoch je výrazne atraktívne a úroveň rizika ostáva na historickom minime.