Amundi Funds II - Emerging Markets Equity
Marec 2007

Po zaznamenaní ziskov v prvých dvoch mesiacoch tohto roka, trh vyľakali nové investičné pravidlá v Číne a slabé ekonomické údaje zo Spojených štátov. Do konca tohto obdobia sa však zdalo zrejmé, že ekonomické postavenie v mnohých rozvíjajúcich sa krajinách bude také silné ako vždy.

Fond rozvíjajúcich sa akciových trhov Pioneer v prvom štvrťroku svojim výkonom prevýšil benčmark.

Juhokórejské lodenice Hyundai Heavy Industries a Daewoo Shibuilding v tomto období posilnili. Vládny program Juhoafrickej republiky na vytváranie rozsiahlych investícií do infraštruktúry naďalej prinášal osoh cementárskej a stavebnej spoločnosti Aveng a maloobchodný reťazec Edgars Consolidated posilnil po ponuke na odkup podniky zo spoločnosti investujúcej súkromný kapitál Baine Capital. Portfólio tiež profitovalo z pretrvávajúcej podváženej pozície na indickom trhu, kde sprísňujúce sa úverové linky zo strany Rezervnej indickej banky znížili v tomto období tieto akcie.

Výkon čiastočne utrpel aj podielom v brazílskej spoločnosti Natura Cosmeticos. Relatívne menšia angažovanosť na malajskom trhu tiež poznačila výkon, keďže posilnila, keď Centrálna banka zverejnila ďalšie plány na liberalizáciu Ringgittu a nové stimuly na podporu investícií.

Medzi nové cenné papiere, ktoré pribudli v portfóliu patrí America Movil, najväčší juhoamerický mobilný operátor a juhoafrický úverový dom African Bank Investments Limited. Odpredali sme ruský konglomerát AFK Sistema a juhokórejský automobilový gigant Hyunday Motor, ktorý naďalej trpí nevýrazným domácim dopytom a ostro konkurenčným trhom po celej Ázii.

Rozvíjajúce sa trhy stále ponúkajú na rok 2007 jasné vyhliadky, dokonca aj po rozkolísanom prvom štvrťroku. Rast v mnohých krajinách je stále mimoriadne vysoký, zhodnotenie na akciových trhoch je výrazne atraktívne a úroveň rizika ostáva na historickom minime. Nedávny nepokoj na trhu pripomína, že toto sú často rizikovejšie investície, ale dlhodobé vyhliadky sú stále stabilné.