Amundi Funds II - Emerging Markets Equity
December 2006

Fond rozvíjajúcich sa akciových trhov svojim výkonom prevýšil benčmark, z dôvodu výberu a dobrej alokácií aktív.

Akcie našich podielov u juhoafrických maloobchodných predajcov ako je Truworths International a Edgars Consolidated Stores posilnili. Naše podiely v Banco do Brasil vzrástli, keď sa do pozornosti dostali vyhliadky poklesu úrokových sadzieb v Brazílii a rastúci dopyt po spotrebných úveroch. Medzitým v Číne ďalšiemu nárastu portfólia prispel China Shipping Development, najväčší domáci prepravca uhlia a ropných produktov, ktorý posilnil, ako rozbehol ďalšie plány poskytovať medzinárodné prepravné služby.

Turecký trh sa tento rok ukázal ako najväčšie sklamanie z dôvodu kombinácie vplyvov deficitu na bežnom účte, klesajúcej meny a pretrvávajúcich rozhovoroch o členstve v EÚ. Takisto sme nezachytili výrazné oživenie finančného odvetvia v Poľsku, ktorý posilnil pri býčích vyhliadkach na rast úverov v roku 2007. Naďalej strážime vyhliadky na poľskom trhu, avšak, lebo politický zámok a neodskúšaný predseda centrálnej banky pravdepodobne zvýšia volatilitu na trhu.

Medzi cenné papiere, ktoré v tomto období posilnili portfólio patrí OAO TMK, ruský vedúci výrobca potrubí a rúr, ako aj America Latina Logistics, spoločnosť, ktorá ponúka služby špedície a logistiky pre brazílsky výrazne sa rozširujúci trh s minerálmi a poľnohospodárskymi komoditami. Z portfólia sme odpredali GOL, brazílsku nízko nákladovú leteckú spoločnosť a Teva Pharmaceuticals, izraelský kolos vyrábajúci generické lieky.

Dokonca aj po šiestich po sebe nasledujúcich rokoch s výkonom prevyšujúcim rozvinuté trhy, rozvíjajúce sa trhy ponúkajú na rok 2007 jasné horizonty.