Amundi Funds II - Emerging Markets Equity
September 2006

Akcie z rozvíjajúcich sa trhov v treťom štvrťroku pekne ožili. Menšie trhy ako sú Filipíny, Indonézia zaznamenali obrovské zisky, lebo ich centrálne banky sa zdali byť náchylné na výrazné zníženia úrokov a technologické akcie vzrástli z veľmi nízkeho zhodnotenia.

Výber akcií v Číne zabezpečil pre fondu Pioneer - Rozvíjajúce sa akciové trhy v tomto štvrťroku posilnenie. Zvlášť podiel v spoločnosti China Shipping Development, ktorá poskytuje pobrežnú a domácu prepravu pre najväčším čínskym ropným a uhoľným spoločnostiam, čím prispela nepretržitým rastom v odvetví energetiky v Číne. Podvážená pozícia v Indii poznamenala výkon tohto štvrťroku, lebo domáci index prudko stúpol v prostredí silného domáceho rastu a čiastočného poklesu vysokých celosvetových cien ropy. Výber akcií v Indii výkon prevýšil benčark, ale naďalej sa domnievame, že trh oceňuje príliš optimisticky pre nasledujúce roky. Avšak pri porovnaní s benčmarkom nižšia váha v Mexiku poznačila výkonnosť. Medzi cenné papiere, ktoré sme pridali do portfólia patrí Corporacion Geo, jeden z najvýznamnejších budovateľov domov z Mexika. Taksito sme pridali ruskú najväčšiu nezávislú vysielaciu stanicu CTC Media.

Z portfólia sme odpredali Ping An Insurance, gigantickú čínsku životnú poisťovňu a Televisa mexickú vedúcu televíznu spoločnosť.

Dlhšie sme boli viac nervózni zo spomaľovania globálneho rastu ako z prílišného inflačného tlaku, ale súčasné údaje z trhu naznačujú,. Že spomalenie by malo byť viac o korekcii uprostred cyklu. Preto je stále veľa rozvíjajúcich trhov dobre nastavených, aby využili výhody dobrej finančnej likvidity a nízkych úrokových sadzieb, ktoré by mal podporiť ďalší rast domácej spotreby. Navyše pri stále atraktívnom zhodnotení sme naďalej optimisti pri vyhliadkach na rozvíjajúcich sa trhoch.