Amundi Funds II - Emerging Markets Equity
Júl 2006

Rozvíjajúce sa trhy zaznamenali v júli pokus o oživenie, lebo investori začali uvažovať, že inflačné tlaky by sa mohli práve v nadchádzajúcich mesiacoch oslabiť. Zdá sa, že kumulatívny efekt fiškálneho sprísňovania v Spojených štátoch, Európe, Japonsku a Číne je nateraz dostatočný. Kým index MSCI Svet bol v podstate bez zmeny, akcie v Turecku, Mexiku a Indonézii posilnili počas mesiaca o viac ako 5%.

Fond Pioneer – Rozvíjajúce sa akciové trhy výkonom prevýšil benčmark. Výkonu najviac prispela prevážená pozícia v Turecku, ktorá utrpela z obáv, že zväčšujúci sa bežný účet by mohol viesť k oslabeniu meny a zvyšujúcej sa úrovne dlhu. Načasované zvýšenia sadzieb zo strany Tureckej centrálnej banky zrejme uistili investorov, že inflácia bude pod kontrolou a akciový trh oživí o viac ako 8%.Zároveň sa dobre darilo aj podielom v Číne, lebo rast hospodárstva bol stále vysoký. Poisťovňa Ping An ďalej rozširovala svoju distribúciu na obrovskom a nezaslúženom trhu so životným poistením a cena akcií vzrástla o 10.3%. Okrem toho podvážená pozícia v Taiwane posilnila výkonnosť, lebo technologické štátne akcie poznamenal klesajúci dopyt spotreby v Spojených štátoch a domáca ekonomika naďalej stagnovala.

Podvážená pozícia v Mexiku poznamenala výkon, lebo trhy zažili prudké oživenie na nejakých 6% a to napriek prezidentským voľbám, ktoré vďaka protestantom z Mexika ostávajú nerozhodnuté a nezmenené. Stále kladieme otázku, či zhodnotenie mnohých mexických akcií ospravedlňuje ich zmenené vyhliadky rastu v Mexico City.