Amundi Funds II - Emerging Markets Equity
Jún 2006

Rozvíjajúce sa trhy zaznamenali v druhom štvrťroku volatilitu, keď obavy investorov z rastúcej inflácie a úrokových sadzieb spôsobili premiestnenie do bezpečnejších tried aktív.

Fond Pioneer – Rozvíjajúce sa akciové trhy svojim výkonom predstihli benčmark, čomu pomohli naše investície v Brazílii a v Rusku.

Tradične jedna z najcitlivejších krajín v tejto triede aktív, Brazília zabezpečila kladné výnosy, lebo investori zistili, že nižšia úroveň dlhu a dobrý stav bežného účtu menej vystavujú krajinu investičnému prostrediu neochotnému riskovať. Konkrétne náš podiel v leteckej spoločnosti GOL posilnil pri rastúcom podiele na trhu, lebo štátny prepravca Varig sa potácal na pokraji likvidácie. Naše podiely v Rusku, v ropnom gigantovi Lukoil a v ťažobnej spoločnosti Norilsk Nikel posilnili v prostredí volatilných, ale posilňujúcich vyhliadkach cien komodít.

PORtfólio poznamenala prevážená pozícia v Turecku a v Južnej Afrike. Obe majú vysoké deficity na bežnom účte a objavili sa otázky ohľadom toho, ako bude tento deficit financovaný. Naďalej si myslíme, e obavy z ďalej finančnej krízy sú nafúknuté na oboch spomínaných trhoch, lebo rast je stále vysoký a strach z inflácie je z nášho pohľadu zbytočný.

Shinhan kórejskú finančnú skupinu, sme pridali do portfólia. Predali sme Larsen & Toubro, indickú stavebnú spoločnosť a TSPA, prevádzkovateľa pevných telefónnych liniek z Poľska.

Sme optimisti vo výhľade do konca toho roka. Mnoho trhov ostane volatilných a závislých na protikladných prísunoch správ počas nasledujúcich niekoľko mesiacov. Avšak z dlhodobého hľadiska, lepší rast a atraktívnejšie zhodnotenia spoločností na mnohých rozvíjajúcich sa trhoch by mali z nich urobiť vynikajúce investície.