Amundi Funds II - Emerging Markets Equity
Marec 2005

Zatiaľ čo akciové trhy zaznamenali v januári a februári dobré výnosy, v marci sa väčšina týchto ziskov rýchli stratila vplyvom obáv Federálnych rezerv Spojených štátov z inflácie.

Podiel portfólia v juhokórejských lodiarskych spoločnostiach patril k najlepším výkonnostiam v tomto období, lebo nové zákazky posilnili akcie ako Samsung Heavy Industries a Hyundai Heavy Industries. Náš podiel voči výrobcovi cigariet z Indonézie, H.M. Sampoerna, posilnil, keď Philip Morris dal minoritným akcionárom ponuku prevziať akcie za výraznú zľavu v pomere k trhovej cene. Podobne náš podiel v Českom Telekome v Českej republike posilnil, keď snaha vlády predať svoj podiel sa dostala do záverečnej fázy.

V tomto období, hlavne v marci výkonnosť profitovala aj z určitých našich obrannejších stratégií. V Južnej Afrike napríklad sme sa vyhýbali akciám maloobchodu a financií na základe toho, že boli oceňované podľa veľmi optimistických predpovedí. Obava z celosvetového nárastu sadzieb obzvlášť tvrdo postihla trh Južnej Afriky. Naše obavy zo zhodnotenia v oblasti informačných technológií vyplatili aj v Tchajwane, lebo sme minimalizovali angažovanosť, pretože v marci tam poklesol trh.

Do portfólia sme v tomto čase pridali čínske poisťovne Ping An Insurance a China Life Insurance.Pridali sme aj Indocement a Siam Cement, vzhľadom na vysoké výdavky do infraštruktúry Indonézie a Thajska. Odpredali sme tureckého mobilného poskytovateľa služieb, Turkcell, pretože splnil naše cenové ciele a aj výrobcu ocele z Kórey, spoločnosť, Pohang Iron and Steel, pod vplyvom obáv z poklesu cien ocele.

Obavy z inflačných tlakov a celosvetovo vyšších úrokových sadzieb v blízkej dobe jasne vyvolajú tlak na volatilnejšiu triedu aktív, ako sú akcie rozvíjajúcich sa trhov. Avšak myslíme si, že takéto obavy čoskoro zmiznú. Okrem toho očakávame, že vyhliadky rastu hlavných rozvíjajúcich sa krajín ako je Brazília, Turecko, India a Rusko pomôžu splniť pekné zisky z akcií na týchto trhoch.