Amundi Funds II - Emerging Markets Equity
Február 2004

Po nepokojnom začiatku v januári sa akcie rozvíjajúcich sa trhov vrátili do obrazu z minulého roka a to výraznej výkonnosti rozvinutých trhov.

Po vysokých výnosoch v januári bol juhokórejský akciový trh vo februári podstatne bez zmeny. Naša dlhodobá podvážená pozícia v informačných technológiách bola posilou výkonnosti. Výnosy z pozícií voči bankám v Indii prevážili celkové straty na trhu vo februári.

V Mexiku posilnili obe naše pozície, miestny mobilný operátor America Movil ako aj pivovar Grupo Modelo. Brazílsky trh má čerstvý korupčný škandál o pomoci prezidentovi Lulovi. Výkonnosti pomohli naše pozície voči akciám v ropnom priemysle, baníctve a oceliarstve. Zostávame optimisti, že úrokové sadzby budú naďalej klesať a potláčaný dopyt spotrebiteľov prinesie prudký rast.

Zdá sa, že politické nepokoje v Rusku v týždňoch pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami poľavili. Pozície v energii, v energetike a plynárenstve pomohli zvýšiť výkonnosť ruského trhu. V Turecku mali akcie za posledných šesť týždňov kolísavú tendenciu, a to z dôvodu neistého postupu v rokovaniach o zjednotení Cypru. Avšak zdá sa, že inflácia a úrokové sadzby klesajú a veľa akcií ponúka dobré potenciálne výnosy.

Dokonca aj po vynikajúcich výnosoch z minulého roku naďalej veríme, že rozvíjajúce sa trhy budú profitovať z prevažujúcich celosvetových finančných trendov tj. pevné ceny za komodity, dostatočná likvidita a pokračujúce oživenie hospodárstva v USA a v Európe. NA historickom a relatívnom základe je zhodnotenie akcií stále zaujímavé a vyhliadky rastu zostávajú dobré.