Amundi Funds II - Emerging Markets Equity
November 2003

V Južnej Amerike výkonnosti napomohli naše podiely v Peru, na čom sa spolupodieľa spoločnosť Compania de Minas Buenaventura, ktorá patrí medzi najväčšie spoločnosti na svete zaoberajúce sa ťažbou zlata pri nízkych nákladoch. Pri obavách z rastu ceny zlata vo svetových peniazoch, samotné akcie vzrástli o viac ako 22%. Taktiež nám pomohli aj pokračujúce dobré výsledky v Brazílii, kde zrejme oživenie spotrebiteľského dopytu ku koncu roka nabralo silu.

Ázijské trhy, konkrétne v Thajsku a v Južnej Kórei mala počas mesiaca zmiešanú výkonnosť. Podvážená pozícia v technologických akciách na týchto trhoch pomohla výnosom portfólia. Výkonnosť trošku stratila na preváženej pozícii v Indii, kde politická neistota, vedúca k miestnym voľbám spôsobila nestabilitu na trhoch.

Východná Európa bola najnestabilnejším regiónom. Štyri teroristické útoky v Istanbule viedli k výraznému odpredaju akcií, ktorý pokračoval až do tradičného sviatku bajrám, ktorý trvá celý týždeň na konci ramadánu. Prevážená pozícia oslabila mesačnú výkonnosť. Ďalšie nepokoje okolo akcionárov spoločnosti Yukos Oil v Rusku a pozastavenie fúzie s podnikom Sibneft mali počas mesiaca ťažký dopad na trhy. Ale ekonomické správy z Moskvy vyzerajú stále sľubne, pokiaľ voľby do ruskej Dumy začiatkom decembra nezabezpečia väčšinu, ktorá bude ďalej vyvíjať tlak na zásadné reformy.