Amundi Funds II - Emerging Markets Equity
September 2003

Rozvíjajúce sa trhy počas leta vyleteli do závratnej výšky, čo spôsobila kombinácia optimizmu a likvidity.

V Ázii mala India výrazne silný trh, pretože sa očakávalo, že prvé silné obdobie monzúnov po niekoľkých rokoch, prinesie nárast spotrebiteľského dopytu vo vidieckych oblastiach. Podiely v takých spoločnostiach ako Štátna banka Indie alebo Bajaj Auto mali dobrú výkonnosť. V Thajsku, kde sme mali výrazne prevážené podiely, akcie zarobili na pokračujúcej vysokej výkonnosti domácich výrobcov a exportérov. Čínsky trh zaznamenal relatívne nevýraznú výkonnosť, lebo úrady sa pokúsili jemne zabrzdiť rast priemyslu v krajine z obáv, že by mohlo dôjsť k prehriatiu. Naša výkonnosť čiastočne utrpela z pokračujúceho podváženého podielu v technologických spoločnostiach v Kórey a v Thaj-wane.

V Turecku boli zvlášť prospešné podiely v skupine Koc a v Turkiye Is Bankasi (Isbank). V Rusku pretrvávajúce vysoké ceny za ropu a optimizmus z hospodárskych reforiem oživil v tomto štvrťroku výnosy na trhu.

V Južnej Amerike Chile svojou výkonnosťou viedlo, z dôvodu vysokých cien za meď a oživenia miestneho spotrebiteľského dopytu. V Brazílii úrokové sadzby a očakávanie inflácie naďalej klesali.

Celkove sme naďalej optimistami vo vyhliadkach trhov na posledný štvrťrok a na nasledujúci rok. Veľké štáty, ako je Brazília, India a Turecko majú v sebe silnú dynamiku, čo poháňa hospodársky rast a veľká skupina zaujímavých spoločností sa stále obchoduje so zaujímavým zhodnotením.