Amundi Funds II - Emerging Markets Equity
September 2005

Svetové rozvíjajúce sa trhy zaznamenali pri dostatočnej globálnej likvidite a pri dobrých vyhliadkach rastu v Spojených štátoch a v Japonsku veľmi dobrý štvrťrok.

Podvážená pozícia v Thajsku najviac pomohla výnosom Pioneer Funds – Emerging Markets Equity. Zatiaľ čo zvyšok sveta mal výborné výsledky, práve thajský trh oslabil. Prevážená pozícia v Južnej Kórei, konkrétne podiely v bankách a v maloobchode, priniesli v tomto období ohromné zisky. V Indii vysoký prílev zo zahraničia a dobré makroekonomické správy potiahli naše podiely nahor..

Najväčším oslabením výkonu bola podváženú pozícia v Mexiku, ktorá sa postarala o zaznamenanie výnosov v tomto období napriek fádnemu rastu hospodárstva a rastúcej komplikovanosti politickej situácie. Takisto nás postihla pretrvávajúce podváženie voči akciám z odvetvia spotreby, ktoré mali dobré výnosy.

Medzi podiely, ktoré sme počas obdobia pridali do portfólia patrí GOL Linhas Aereas Inteligentes S.A., nízko nákladová letecká spoločnosť z Brazílie, ktorá profitovala z oživenia spotreby implózie vlajkového nosiča Varig. Pridali sme aj Oriflame Cosmetics.

Odpredali sme Bank Mandiri, indonézsku bankový franchising, ktorý postihol nárast úrokových sadzieb, čo spôsobili vysoké ceny ropy a Zee Telefilms Ltd, indická televízna spoločnosť, ktorá dosiahla plné zhodnotenie aj pri internom boji o kontrolu nákladov.

Vyhliadky posledného štvrťroka sú relatívne dobré, napriek aj tak dosť silným obavám trhu v prvých týždňoch z cien ropy, inflačného tlaku a úrokových sadzieb. Ale okrem ropy a zopár kľúčových komodít sa zdá, že inflácia je relatívne pokojná a nárast sadzieb zrejme skončí skôr ako neskôr. V takýchto podmienkach rozvíjajúce sa trhy naďalej predstavujú atraktívne výnosy pri súčasnom zhodnotení a vyhliadkach rastu.